Blog

Jakich zabiegów unikać latem ?
19.08.2019

Wystawianie podrażnionej niektórymi zabiegami skóry na działanie promieni słonecznych może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji, takich jak poparzenie skóry czy powstawanie trudnych do usunięcia przebarwień. Chcesz się dowiedzieć jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy unikać latem ?

 


Zabiegi złuszczające, takie jak mikrodermabrazja czy peelingi medyczne

Zabiegi złuszczające, takie jak mikrodermabrazja czy peelingi medyczne, to metody zabiegowe cieszące się dużą popularnością wśród Pacjentów. Ich głównym zadaniem jest złuszczanie martwych, zrogowaciałych warstw naskórka. Po takich zabiegach naskórek jest zaczerwieniony, podrażniony i wymaga czasu, by się zregenerować oraz zagoić. Dlatego po mikrodermabrazji i niektórych peelingach medycznych należy unikać słońca przynajmniej przez 4 tygodnie po ich przeprowadzeniu. Niezastosowanie się do tego zakazu i wystawienie na słońce podrażnionej zabiegiem skóry mogłaby spowodować jej poparzenie. Trzeba również pamiętać, by po zabiegach złuszczających stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Ponadto latem należy unikać peelingów chemicznych z użyciem kwasu glikolowego, pirogronowego czy retinolu. Po takim zabiegu ekspozycja skóry na słońce może prowadzić do powstawania przebarwień pozapalanych, które są trudne do wyeliminowania. Dlatego najlepszym czasem na przeprowadzanie peelingów z wykorzystaniem powyższych kwasów jest okres zimy i jesieni.

Należy podkreślić, że nie ze wszystkich rodzajów peelingów medycznych trzeba rezygnować latem. Istnieje cała gama delikatnych i łagodnych peelingów, które nie działają fotouczulająco i ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne, nawet w okresie silnego nasłonecznienia. Należą do nich peelingi z wykorzystaniem kwasu mlekowego, migdałowego czy ferulowego.

Zabiegi laserowe

Światło lasera w medycynie estetycznej ma szerokie zastosowanie. Laser wykorzystuje się do redukcji zmarszczek, popękanych naczynek, usuwania zbędnego owłosienia czy leczenia przebarwień lub trądziku różowatego. Światło lasera wychwytuje hemoglobinę w przypadku naczynek, a melaninę w przypadku przebarwień, dlatego decydując się na zabieg laserowy, należy unikać słońca przez około 4 tygodnie zarówno przed, jak i po jego przeprowadzeniu. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na powstanie trudnych do usunięcia i rozległych przebarwień na skórze.

Ponadto, jeśli chodzi o depilację laserową, zabieg ten przynosi najlepsze efekty przy ciemnych włosach i jasnej karnacji. Zdecydowanie się na ten zabieg, mając opaloną skórę, mogłoby nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Krioterapia – leczenie za pomocą ciekłego azotu

Krioterapia to zabieg polegający na zamrożeniu suchym lodem wierzchniej warstwy skóry. Metoda ta pomaga pozbyć się brodawek, zmian trądzikowych czy szpecących blizn. Po krioterapii skóra jest silnie zaczerwieniona i podrażniona, dlatego kontakt ze słońcem, które mogłoby te objawy nasilić, jest bezwzględnie zabroniony.

Skóra po wyżej wymienionych zabiegach staje się delikatna i wrażliwa. Wystawienie jej na działanie promieni słonecznych mogłoby dodatkowo ją podrażnić, spowodować zaczerwienienie, pieczenie czy swędzenie. Dlatego, dla własnego bezpieczeństwa, ale i komfortu, lepiej w okresie letnim zrezygnować z powyższych zabiegów i odłożyć ich wykonanie na czas jesienno – zimowym.

Masz zapytanie ? Chcesz umówić się na konsultację ?
Zadzwoń + 48 888 264 686 albo napisz:  biuro@lenartowiczclinic.pl


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.