Blog

Korekta nosa bez interwencji chirurga
24.09.2019

Korekta nosa z użyciem kwasu hialuronowego to świetna i skuteczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W porównaniu do operacji plastycznej nosa jest dużo tańsza i co najważniejsze z punktu widzenia pacjenta – bezpieczniejsza. Efekty zabiegu są natychmiastowe i długotrwałe, a sam zabieg – szybki i bezbolesny.


Jak działa kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, która odpowiada za utrzymywanie w niej wody, a także transport substancji odżywczych, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona, a także jędrna, sprężysta i gładka. Niestety, wraz z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Wówczas pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, skóra staje się wiotka i przesuszona i traci swą objętość. 
Kwas hialuronowy to szeroko wykorzystywany w medycynie estetycznej wypełniacz, znajdujący szereg zastosowań. Jednym z nich jest korekta nosa bez skalpela. Preparat z kwasem hialuronowym wykorzystywany do modelowania nosa ma postać krystalicznego, elastycznego i niezwykle plastycznego żelu.
 
Wskazania do zabiegu
Korekcja nosa bez skalpela to świetna, niezawodna i co ważne skuteczna alternatywa dla osób, które nie chcą poddawać się operacji plastycznej – inwazyjnej i niosącej za sobą ryzyko wielu powikłań. Dzięki korekcji nosa kwasem hialuronowym można wyraźnie poprawić wygląd tej części ciała i poradzić sobie z takimi problemami, jak:
  • zadarty nos
  •  garb na nosie
  • zbyt duży czubek nosa
  • zbyt mały nos
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • brak wykształconego mostka między trzonem a czubkiem nosa.
 
Niechirurgiczna korekta nosa – jak przebiega zabieg ?
Korekta nosa kwasem hialuronowym to bezpieczny i bardzo popularny w medycynie estetycznej zabieg. Przed przystąpieniem do modelowania nosa, w celu zwiększenia komfortu Pacjenta, stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego. W trakcie zabiegu lekarz specjalista medycyny estetycznej wprowadza środskórnie kwas hialuronowy w postaci żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły, a następnie kształtuje nos w taki sposób, by uzyskać właściwy, odpowiadający Pacjentowi kształt. Dla przykładu można wskazać, że korekcja garbu nosa obejmuje wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w dwa miejsca – zarówno przed, jak i za garbem. W efekcie następuje uniesienie nosa i nadanie mu pożądanego kształtu. Zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym trwa około 30 minut.
 
Korekta nosa bez skalpela – efekty zabiegu
Zabieg korekty nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest skuteczny, a jego efekty są natychmiastowe i długotrwałe. Rezultaty zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, takich jak wiek, kondycja skóry czy tryb życia, utrzymują się od 12 do 20 miesięcy. Zwykle efekty widoczne są od razu po zabiegu, jednak czasem wstrzyknięty podskórnie kwas hialuronowy formuje się jeszcze przez dwa tygodnie po przeprowadzonej metodzie zabiegowej.
Trzeba podkreślić, że końcowy efekt zabiegu uzależniony jest również od umiejętności i doświadczenia lekarza, który potrafi dokładnie przeanalizować rysy twarzy i odpowiednio dopasować kształt nosa do wyglądu twarzy.

Masz zapytanie ? Chcesz umówić się na konsultację ?
Zadzwoń + 48 888 264 686 albo napisz:  biuro@lenartowiczclinic.pl

 
 
 

< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.