Blog

Kwas hialuronowy ! Pytania i odpowiedzi
03.10.2019

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Mimo to na jej temat krąży wiele mitów, a osobom zainteresowanym zabiegami towarzyszą różnego rodzaju wątpliwości. Przedstawimy Wam dzisiaj najważniejsze informacje dotyczące kwasu hialuronowego.


Kwas hialuronowy – co to takiego ?
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym ciele. Jej głównym zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje wraz z upływem czasu. Powoduje to powstawanie zmarszczek oraz utratę jędrności. 

Do czego wykorzystuje się kwas hialuronowy w medycynie estetycznej ?
Kwas hialuronowy wykorzystuje się między innymi do wypełniania zmarszczek w okolicy ust, nosa i czoła oraz zabiegów wolumetrycznych, które pozwalają na przywrócenie twarzy objętości w partiach gdzie została ona utracona. Substancja stosowana jest również podczas zabiegu modelowania ust. Dodatkowo, umożliwia korygowanie kształtu nosa w sposób bezinwazyjny – stanowi dobrą alternatywę dla operacji plastycznej. 

Jakie są przeciwwskazania do wstrzykiwania kwasu hialuronowego ?
Choć kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, nie we wszystkich przypadkach wskazane jest wykonywanie zabiegów z jego wykorzystaniem. Do najważniejszych przeciwwskazań należy ciąża oraz okres karmienia piersią. Oprócz tego, kwasu hialuronowego nie można aplikować osobom borykającym się z czynnymi chorobami autoimmunologicznymi lub opryszczką. 

Jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym ?
Lekarz rozpoczyna od oceny stanu skóry pacjenta oraz przeprowadza wywiad dotyczący jego oczekiwań, po czym indywidualnie dobiera rodzaj preparatu i gęstość kwasu hialuronowego. Następnie nakłada na skórę maść o działaniu znieczulającym, dzięki czemu zastrzyk jest komfortowy i bezbolesny. Ostatni etap polega na podaniu substancji za pomocą cienkiej igły. 
Pierwsze rezultaty widoczne są krótko po zakończeniu zabiegu, natomiast na pełny efekt pacjent musi poczekać około dwóch tygodni. Co ważne, bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu można wrócić do codziennych zajęć. Dla podtrzymania efektów zabiegu warto stosować odpowiednio dobraną pielęgnację, w tym krem z kwasem hialuronowym, który pomoże utrzymać elastyczność i sprężystość skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wypełniania zmarszczek ?
To, jak długo będą widoczne efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego, zależy od wielu czynników. Należy do nich typ skóry, wiek pacjenta, prowadzony przez niego tryb życia, a także sposób odżywiania. Zazwyczaj rezultaty po wstrzyknięciu preparatu utrzymują się około 18 miesięcy. Po tym czasie użyta substancja naturalnie się wchłania i nie pozostawia żadnych trwałych zmian w skórze. Zabieg warto powtarzać co 6 – 20 miesięcy – częstotliwość zależy m.in. od rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego.

Jakie są wskazania do korekty nosa kwasem hialuronowym ?
Nieinwazyjny zabieg korekcji nosa za pomocą kwasu hialuronowego to odpowiednie rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawie wyglądu bez operacji plastycznej. Pomaga on w pozbyciu się takich niedoskonałości, jak np. garb, zbyt mocno uniesiony nos albo nieproporcjonalnie duży czubek nosa. Wykonuje się go również w celu korygowania kształtu nosa skrzywionego na skutek złamania albo by poprawić efekt uzyskany po poddaniu się zabiegowi chirurgicznemu. Co ważne, pacjent widzi rezultaty bezpośrednio po skończeniu wstrzykiwania preparatu. 

Co można zrobić z ustami przy pomocy kwasu hialuronowego ?
Usta tracą naturalne nawilżenie i młodzieńczą jędrność wraz z postępującymi procesami starzenia się organizmu. 
Przy pomocy kwasu hialuronowego można dodać im objętości, nawilżyć, zredukować istniejące zmarszczki wokół co w rezultacie je odmłodzi oraz unieść opadające kąciki. W  przypadku asymetrii ust można skorygować kształt czerwieni wargowej oraz poprawić ich kontur.W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, efekt zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się około 8-12 miesięcy.

Masz zapytanie ? Chcesz umówić się na konsultację ?
Zadzwoń + 48 888 264 686 albo napisz:  biuro@lenartowiczclinic.pl


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.