Blog

Lifting bezinwazyjny
09.10.2019

Likwidacja obwisłej skóry i poprawa owalu twarzy bez użycia skalpela cieszą się coraz większą popularnością. Przedstawiamy bezoperacyjne zabiegi dostępne w Lenartowicz Clinic, które umożliwiają szybkie polepszenie wyglądu skóry.


Zabieg z wykorzystaniem nici PDO

Bezoperacyjny zabieg z użyciem nici PDO należy do nowoczesnych metod wykorzystywanych przez specjalistów medycyny estetycznej. Polega on na wprowadzeniu specjalnych nici w tkankę podskórną za pomocą igieł. Umożliwia to m.in. poprawę owalu twarzy. Nici PDO stosuje się np. w celu zniwelowania kurzych łapek, uniesienia opadających brwi i wygładzenia czoła. Wykorzystuje się je także do liftingu kolan, brzucha i ud. Rozpuszczanie się nici w tkance podskórnej stymuluje produkcję kolagenu, co przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek i ujędrnienia skóry.

Nici Barb 4D – błyskawiczny efekt ujędrnienia skóry

W przypadku Barb 4D mikroskopijne haczyki rozmieszczone są dookoła nici, w dwóch kierunkach. Zadaniem nici, wprowadzanych w tkanki podskórne za pomocą igły, jest podtrzymywanie zwiotczałej skóry. Zabieg umożliwia modelowanie twarzy bez konieczności stosowania metod z użyciem skalpela. Można wykorzystywać go m.in. w przypadku gdy pacjent boryka się z opadającymi policzkami albo przeszkadza mu zwiotczała skóra znajdująca się na wewnętrznej stronie ud. Powoduje on znaczne wygładzenie zmarszczek i poprawę jędrności.

Voluma – przywrócenie utraconej objętości

Zabieg Voluma polega na wstrzykiwaniu preparatu z kwasem hialuronowym. Jego celem jest poprawa konturu twarzy i odzyskanie młodego wyglądu. Metodę tę stosuje się np. do modelowania okolic kości policzkowych. Wraz z upływem czasu dochodzi do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, co z kolei powoduje, że rysy stają się ostrzejsze – przywrócenie objętości policzków sprawia, że twarz wygląda na łagodniejszą i młodszą. Za pomocą specjalnego preparatu można wypełnić m.in. bruzdy nosowo – wargowe oraz dolinę łez.

Thermo – lifting twarzy – odbudowa włókien kolagenowych

Do grona bezinwazyjnych liftingów zalicza się również thermo – lifting twarzy. W przypadku tej metody niwelowania objawów starzenia się skóry wykorzystywane są głowice RF generujące fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości. Podgrzewają one tkanki dzięki czemu dochodzi do pobudzenia produkcji włókien kolagenowych oraz ich odbudowy. Celem zabiegu jest zredukowanie zmarszczek w okolicy ust i oczu, a także poprawa owalu twarzy. Umożliwia on obkurczenie obwisłego podbródka i zniwelowanie problemu z zapadniętymi policzkami.

Miękki lifting – wykorzystanie kwasu hialuronowego

Miękki lifting to bezoperacyjny zabieg umożliwiający poprawę owalu twarzy. Wykonuje się go także w celu zlikwidowania bruzd. Polega on na podawaniu kwasu hialuronowego przez kaniulę. Efektem miękkiego liftingu jest wygładzenie, nawilżenie i uelastycznienie skóry. Pozwala on na modelowanie twarzy, np. unoszenie kącików ust czy wypełnianie policzków, dzięki czemu nabiera ona łagodniejszego, młodszego wyglądu.  


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.