Blog

Rozgrzej się zimą!
21.01.2020

Zimowe warunki atmosferyczne w postaci silnego mrozu, wiatru i opadów śniegu nie sprzyjają naszej skórze, która pod wpływem niekorzystnych czynników staje się zaczerwieniona, podrażniona i przesuszona. Dlatego zimą najlepiej sięgać po zabiegi z wykorzystaniem ciepła, które nie dość, że przyjemnie rozgrzeją i dodadzą energii, to jeszcze przyczynią się do poprawy kondycji Twojej skóry.


 

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych (RF)

Zabiegi, do przeprowadzenia których wykorzystuje się fale radiowe, są bezpieczne, nieinwazyjne i nie dość, że przyjemnie rozgrzewają ciało w mroźny dzień, to dodatkowo przyczyniają się do ujędrnienia, uelastycznienia i napięcia skóry oraz zredukowania zmarszczek. Jak to działa? W trakcie zabiegu wykorzystuje się fale radiowe (RF) o wysokiej częstotliwości, które przekazują energię cieplną do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Intensywny, miejscowy wzrost temperatury wewnątrz tkanek stymuluje fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych.

Warto przy tym dodać, że zabiegi z zastosowaniem radiofrekwencji nie powodują uszkodzeń naskórka, dlatego mogą być wykonywane bez względu na fototyp skóry i porę roku. Ponadto nie wymagają okresu rekonwalescencji, dzięki czemu od razu po ich przeprowadzeniu można powrócić do codziennych zajęć i obowiązków. W Klinice Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic oferujemy dwa zabiegi z zastosowaniem fal radiowych,są to Thermolifting i Pelleve.

Czym jest Thermolifing ?

Thermolifiting, określany również mianem liftingu bez skalpela, to zabieg polegający na podgrzaniu głębokich warstw skóry, przy pomocy którego można uporać się z szeregiem defektów i estetycznych niedoskonałości. Wskazaniem do jego przeprowadzenia są przede wszystkim pierwsze objawy starzenia się skóry w postaci utraty elastyczności i jędrności. Przeprowadzenie thermoliftingu zaleca się również profilaktycznie osobom między 25 a 35 rokiem życia po to, by opóźnić proces osłabiania się włókien kolagenowych. Omawiany zabieg wykonuje się na twarzy, szyi, ale też innych częściach ciała – biuście, ramionach, brzuchu czy udach.

Efektem thermoliftingu na twarzy jest przede wszystkim poprawa gęstości, napięcia i kolorytu skóry, poprawa owalu twarzy, podniesienie obwisłych tkanek oraz wygładzenie zmarszczek. Zabieg wykonany na innych częściach ciała może nam przynieść rezultaty w postaci ujędrnienia biustu, zmniejszenia cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, jak również napięcia obwisłej skóry ramion czy ud oraz redukcji rozstępów. Pierwsze rezultaty zabiegu w postaci zagęszczenia skóry widoczne są już po pierwszej sesji. Jednak dla uzyskania trwałych rezultatów warto poddać się serii kilku zabiegów przeprowadzanych w tygodniowych odstępach czasu.

Pelleve – by zatrzymać procesy starzenia się skóry

Kolejnym, doskonałym zabiegiem w okresie zimowym jest zabieg Pelleve, będący jedną z najbardziej popularnych, nieinwazyjnych metod służących zahamowaniu procesów starzenia się skóry, a co za tym idzie – utrzymaniu młodego wyglądu na dłużej.

W trakcie zabiegu wykorzystuje się energię o częstotliwości fal radiowych do nagrzewania głębokich warstw skóry. Dzięki temu dochodzi do wytworzenia się ciepła wewnątrz tkanek, co z kolei stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. To jednak nie wszystko. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest także technologia Cool-Gel, polegająca na aplikowaniu na skórę poddaną zabiegowi specjalnego żelu zamrażającego. Jego zadaniem jest chłodzenie powierzchni skóry, dzięki czemu zabieg jest przyjemny i komfortowy. Dodatkowo, jednoczesne chłodzenie i ogrzewanie skóry powoduje napinanie i kurczenie się włókien kolagenowych, co skutkuje efektem jej ujędrnienia, napięcia i uelastycznienia.

Poprawa jędrności skóry widoczna jest krótko po przeprowadzeniu zabiegu Pelleve, jednak ostateczne rezultaty uwidaczniają się stopniowo w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy i, w zależności od indywidualnych uwarunkowań i obszaru poddanemu zabiegowi, utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.

Nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś zapisz się na jeden z proponowanych przez nas zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych RF, by rozgrzać swoją skórę i poprawić jej napięcie, jędrność i elastyczność.


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.