Blog

Skuteczna pielęgnacja pozabiegowa
11.03.2020

Zabiegi medycyny estetycznej można podzielić na mało inwazyjne oraz takie, które w większym stopniu ingerują w nasz organizm. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że większość procedur powoduje przynajmniej niewielkie uszkodzenie skóry. Z tego względu po przeprowadzonym zabiegu należy zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację. Umożliwi ona szybką regenerację oraz zminimalizuje ryzyko powstania przebarwień. Wyjaśniamy, jak powinna przebiegać pielęgnacja pozabiegowa.


Stosowanie produktów regenerujących
Jednym z najistotniejszych aspektów pielęgnacji pozabiegowej jest używanie preparatów o właściwościach regenerujących, np. polecanego przez specjalistów kremu Neauvia Rebalancing Cream Rich. 
W tym celu nie sprawdzą się kosmetyki drogeryjne, które mogą podrażniać cerę – lepiej sięgnąć po produkty specjalistyczne. W ich składzie powinny znajdować się substancje łagodzące podrażnienia i przyczyniające się do szybszego gojenia ran, m.in. pantenol oraz alantoina. Unikać należy natomiast konserwantów i substancji zapachowych. 
Korzystny wpływ na skórę mają także składniki o działaniu antybakteryjnym, takie jak np. miedź oraz cynk.

Delikatne oczyszczanie skóry po zabiegu z zakresu medycyny estetycznej
W pielęgnacji pozabiegowej nie może zabraknąć odpowiedniego oczyszczania. Niezwykle istotne jest używanie produktów delikatnych, które nie będą naruszać struktury podrażnionej skóry. 
Tak, jak preparaty regenerujące, powinny zawierać one w swoim składzie substancje o działaniu łagodzącym. Należy także zwrócić uwagę na to, by podczas osuszania wrażliwego obszaru unikać pocierania skóry.

Minimalizowanie ryzyka wystąpienia infekcji
Po przeprowadzonym zabiegu medycyny estetycznej należy postępować tak, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji. Z tego względu konieczne jest zrezygnowanie z kąpieli na basenie. 
Oprócz tego, trzeba unikać zbędnego dotykania podrażnionej skóry – zwłaszcza w przypadku odczuwania nieprzyjemnego swędzenia czy pieczenia.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym
Prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa powinna uwzględniać ochronę przed promieniowaniem UV. Należy unikać przebywania na słońcu, zwłaszcza opalania się. 
Oprócz tego, zalecane jest używanie produktów zapewniających ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Na czas potrzebny do regeneracji trzeba zrezygnować także z sauny oraz solarium.

Rezygnacja z wysiłku fizycznego po zabiegu medycyny estetycznej
Po wielu zabiegach medycyny estetycznej zalecane jest unikanie nadmiernego wysiłku. Dotyczy to zwłaszcza ćwiczeń fizycznych, wykonywanych np. na siłowni. 
Niekiedy trzeba unikać nawet noszenia pakunków o dużej masie, m.in. po zastosowaniu toksyny botulinowej. Szczegółowe wskazówki na temat pielęgnacji pozabiegowej zawsze omawiane są ze specjalistą przeprowadzającym zabieg.

Pamiętanie o zaleceniach specjalisty
Dokładny przebieg pielęgnacji po zabiegu z zakresu medycyny estetycznej uzależniony jest od jego rodzaju. W niektórych przypadkach szybko można wrócić do normalnego trybu życia, a w innych skóra potrzebuje więcej czasu na regenerację. 
Wszelkie informacje dotyczące dbania o obszar, który został poddany zabiegowi, przedstawiane są podczas wizyty. 
Należy stosować się do zaleceń specjalisty, by cieszyć się satysfakcjonującymi efektami.


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.