Blog

TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej
05.12.2019

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi pozwalające przywrócić młody, piękny i zdrowy wygląd. Dzięki naszemu wykwalifikowanemu personelowi i odpowiednio dobranym metodom zabiegowym możesz   w szybki, bezpieczny i komfortowy sposób poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Przedstawiamy najpopularniejsze i jedne z najlepszych zabiegów medycyny estetycznej, które możesz wykonać w Klinice Lenartowicz Clinic.


Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu, czyli jadu kiełbasianego, będącego silnie działającą, naturalną toksyną wytwarzaną przez bakterie Clostridium botulinum, znajdują szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Toksynę botulinową stosuje się przede wszystkim w celu wygładzania zmarszczek mimicznych, które pojawiają się na skutek nadmiernej aktywności mięśni w konkretnych miejscach na twarzy. Botoks wstrzyknięty w mięsień przyczynia się do zablokowania przekazywania impulsów między nerwami a mięśni, co prowadzi do braku aktywności mięśnia, a w konsekwencji zminimalizowania zmarszczek, np. zmarszczek poprzecznych na czole, pomiędzy brwiami czy wokół oczu. Redukcja oznak starzenia to jednak nie jedyne zastosowanie botoksu. Toksynę botulinową wykorzystuje się także do leczenia migreny, bruksizmu, uśmiechu dziąsłowego czy nadmiernej potliwości.

Regeneris – osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego to w pełni naturalna i bezpieczna metoda stosowana w celu odmłodzenia i regeneracji komórek skóry. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta zawiera w swym składzie liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowych włókien kolagenowych i naczyń krwionośnych. Efektem zabiegu jest regeneracja i wyraźne odmłodzenie skóry, poprawa jej nawilżenia, ukrwienia i kolorytu, a także jędrności, elastyczności i napięcia. Przebudowa tkanek rozpoczyna się już 48 godzin po przeprowadzanym zabiegu, jednak pełne efekty można zaobserwować po kilku tygodniach. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów opóźniających procesy starzenia się skóry, przywracający jej optymalny poziom nawilżenia, a także pozwalający zredukować cellulit, blizny czy rozstępy oraz zahamować nadmierne wypadanie włosów. Zabieg mezoterapii polega na wprowadzaniu śródskórnie lub podskórnie, w zależności od problemu i obszaru poddanego zabiegowi, odpowiednio dobranych preparatów zawierających w swym składzie substancje aktywne o właściwościach regenerujących, odżywczych bądź leczniczych. Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry, gwarantuje jej prawidłowe odżywienie, a także stymuluje procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Efekty mezoterapii widoczne są od razu po zabiegu, jednak pełne rezultaty obserwuje się po upływie około 2-3 miesięcy.

Miękki lifting

Miękki lifting, zwany również soft liftingem, to zabieg wykonywany przy użyciu kwasu hialuronowego, pozwalający osiągnąć efekt liftingu bez ingerencji chirurgicznej. Celem zabiegu jest poprawa owalu twarzy i przywrócenie jej właściwych proporcji, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie i napięcie skóry, a także jej odżywienie i nawilżenie. Wystarczy przeprowadzenie tylko jednego zabiegu, by móc cieszyć się świetnymi efektami w postaci zredukowania zmarszczek, podniesienia policzków, wymodelowania ust, poprawy owalu twarzy, a także jędrności i sprężystości skóry. Efekty miękkiego liftingu utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to szybka i bezinwazyjna metoda usuwania miejscowego, trudnego do zredukowania za pomocą ćwiczeń i diety, nadmiaru tkanki tłuszczowej. To świetny sposób na redukcję podwójnego podbródka, nadmiaru tkanki tłuszczowej na policzkach, plecach, brzuchu, biodrach czy pośladkach. W trakcie zabiegu wstrzykuje się do tkanki tłuszczowej dwa preparaty: roztwór fosfatydylocholiny i deoksycholatu, których zadaniem jest niszczenie komórek tłuszczowych. Efekty zabiegu, w postaci utraty 2-4 centymetrów w miejscu wstrzyknięcia preparatów, można zaobserwować już po około 3 tygodniach od przeprowadzonego zabiegu.

Zdecyduj się na jeden z proponowanych przez nas top zabiegów estetycznych, by przywróć skórze młody i promienny wygląd.


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.