Zadzwoń do nas

Blog

5 mitów na temat Medycyny estetycznej.
03.09.2019

Czy wszystko co piszą o zabiegach estetycznych jest prawdą  ?  Przekonaj się sama !


Choć medycyna estetyczna od dobrych kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem, to wciąż niewiele wiemy na jej temat. Wraz z zyskaniem popularności wokół zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej narosło wiele mitów , z którymi postaramy się dzisiaj rozprawić .

Mit 1 

Zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla osób w dojrzałym wieku

Zabiegi estetyczne przeznaczone są dla osób w każdym wieku ! Wśród szerokiej oferty znajdziemy szereg metod zabiegowych stanowiących świetną profilaktykę przeciwstarzeniową , a należą do nich m.in. peelingi medyczne , mikrodermabrazja , mezoterapia czy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego . Osobom, które ukończyły 30. rok życia, rekomendujemy zapisanie się na jeden z wymienionych powyżej zabiegów nawilżających , regenerujących i odmładzających skórę . Wiele młodych osób decyduje się również na zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę , np. na lipolizę iniekcyjną 

Mit 2 

Zabiegi medycyny estetycznej to domena kobiet

Mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu zewnętrznego , dlatego twierdzenie , że zabiegi estetyczne przeznaczone są tylko dla kobiet , trudno uznać za prawdę . Obecnie panowie coraz chętniej korzystają z zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej , mających na celu poprawę ich wyglądu i wyeliminowania szeregu problemów natury estetycznej, np. trądziku .

Mit 3 

Medycyna estetyczna oferuje tylko zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające , mające na celu redukcję zmarszczek i przywrócenie skórze jędrnego , młodzieńczego wyglądu , to tylko jedna z wielu gałęzi medycyny estetycznej . Spośród wielu zabiegów znajdziemy też takie, które rozprawiają się z szeregiem zmian chorobowych, takich jak : blizny , przebarwienia, rozstępy czy rozszerzone naczynka krwionośne .

Oprócz tego , w ofercie Lenartowicz Clinic można znaleźć szereg propozycji zabiegów modelujących i wyszczuplających sylwetkę oraz redukujących cellulit  .

Mit 4 

Zabiegi są bolesne

Zabiegi estetyczne są mocno zróżnicowane . Odczucia bólowe w dużej mierze uzależnione są od indywidualnej wrażliwości na ból danego pacjenta , a także inwazyjności konkretnego zabiegu .

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi całkowicie bezbolesne , ale też takie, które mogą powodować lekki dyskomfort , a czasem nawet ból. Trzeba jednak podkreślić , że przed przystąpieniem do większości zabiegów , w celu zmniejszenia ewentualnych doznań bólowych , stosuje się znieczulenie miejscowe .

Mit 5

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej niosą za sobą ryzyko wielu powikłań

Faktem jest , że zabiegi estetyczne mogą nieść za sobą ryzyko powikłań , dlatego jeśli decydujemy się na zabieg medycyny estetycznej, wybierzmy certyfikowaną klinikę , w której pracują doświadczeni lekarze i wykwalifikowani kosmetolodzy. Wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany z zachowaniem wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa , a zatem ryzyko ewentualnych skutków ubocznych , zostanie zredukowane do minimum .

Liczymy na to , że dzisiejszym wpisem udało nam się obalić niektóre mity krążące wokół zabiegów medycyny estetycznej  .

Jak widać nie wszystkie opinie krążące na temat medycyny estetycznej są prawdziwe  . 

Jeśli zainteresował Cię ten temat , chcesz dowiedzieć się więcej lub masz wątpliwości , zasięgnij porady specjalisty , który wszystko dokładnie Ci wyjaśni . 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.