Zadzwoń do nas

Blog

Biostymulatory tkankowe spełniają marzenia o młodej skórze !
12.05.2021

Poznaj 3 sprawdzone preparaty do zadań specjalnych !


Dzięki biostymulacji pobudzamy naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w komórkach i tkankach. Możemy w ten sposób uzyskać kompleksową odnowę i poprawę wyglądu. Biostymulacyjnie można zadziałać na wiele sposobów, na przykład laserami (tak zwane miękkie lasery). Można też zastosować biostymulatory tkankowe, które podaje się bezpośrednio do skóry. O nich właśnie jest ten wpis.

 Celem biostymulacji zawsze jest kompleksowa poprawa wyglądu, która dokonuje się całkowicie naturalnie dzięki temu, że udało się zaktywować lub zintensyfikować procesy zachodzące na poziomie komórek i w przestrzeniach poza nimi. Aby możliwe było ustawienie „przełącznika” regeneracji na pozycję „Włączony”, trzeba do tkanek dostarczyć składniki, które uruchomią wiele różnych mechanizmów służących biorewitalizacji i biorekonstrukcji. Temu właśnie służą biostymulatory tkankowe.

Nucleofill – głęboka odnowa dzięki polinukleotydom

Nucleofill jest preparatem, dzięki któremu można uzyskać efekty liftingu, antyoksydacji i nawilżenia. To potrójne działanie wynika z aktywności polinukleotydów zawartych w preparacie. Kiedy polinukleotydy znajdą się w skórze, uruchamiają trzy bardzo ważne mechanizmy bioodnowy. Po pierwsze – pobudzają fibroblasty w skórze do przekształcania się w miofibroblasty. Miofibroblasty mają zdolność produkcji wielu różnych białek (w tym kolagenu i elastyny), które odpowiedzialne są za zabliźnianie ran i niwelowanie niedoskonałości skórnych oraz za zagęszczanie struktury skóry i uniesienie powierzchni tej tkanki. Po drugie – polinukleotydy działają antyoksydacyjnie i zmiatają wolne rodniki. Po trzecie wreszcie – ponieważ polinukleotydy potrafią wiązać wodę, dzięki nim macierz międzykomórkowa zostaje długotrwale i dobrze nawodniona, a w efekcie skóra staje się bardziej nawilżona i jędrna.

Efekt liftingujący uzyskuje się bezpośrednio po iniekcji, a utrzymuje się on do około 18 miesięcy od podania. Po tym czasie preparat ulegnie naturalnemu wchłonięciu, nie pozostawiając żadnych zmian w skórze.

Ponieważ Nucleofill kompleksowo przyczynia się do bioodnowy skóry, sprawdza się w przypadku wielu różnorakich problemów urodowych: niedotlenienia, narażenia na stres oksydacyjny, odwodnienia, słabej jędrności. Pomoże odzyskać blask skórze ze zmarszczkami, a także naznaczonej rozstępami, bliznami czy fotostarzeniem.

Profhilo – kwas hialuronowy kontra upływ czasu

Profhilo to stymulator tkankowy, który działa niczym milion sprężynek i w ten sposób przywraca skórze parametry, które traciła przez całe lata, poddając się upływowi czasu. Działanie tego preparatu opiera się na wysokim stężeniu kwasu hialuronowego (HA), którego w jednej dawce znajduje się aż 64 mg. Dodatkowo, jest on sieciowany bardzo nowocześnie, bo z wykorzystaniem metod termicznych a nie chemicznych – dzięki temu, kiedy Profhilo trafia do skóry, nie obciąża jej żadnymi sztucznymi dodatkami.

Powiedzenie, że Profhilo działa jak miliony sprężynek, bierze się z faktu, że po wstrzyknięciu preparat wolno i długotrwale uwalnia się z miejsca podania i stopniowo poprawia napięcie, elastyczność oraz jędrność skóry. Duża zawartość kwasu hialuronowego powoduje, że bezpośrednio po wstrzyknięciu skóra staje się dobrze nawilżona, sprężysta i wygląda jak po liftingu. Natomiast pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu typu I, II, IV, VII skutkuje tym, że bez konieczności stosowania jakichkolwiek innych metod i składników biostymulator ten doprowadza z czasem do długotrwałego wygładzenia zmarszczek, a także przywrócenia utraconego konturu twarzy. Z powodu spektakularnego efektu uzyskiwanego zaraz po podaniu, a także pewności, że z każdym dniem skóra będzie wyglądała coraz lepiej, zabieg Profhilo stosuje się przy różnych, nieraz odmiennych problemach urodowych. Preparat podaje się do skóry, której brakuje napięcia i elastyczności, naznaczonej zmarszczkami poziomym i pionowymi, zwiotczałej, z deficytem objętości, cienkiej lub przesuszonej.

Profhilo jako biostymulator może być także zastosowany do ujędrnienia szyi i poprawienia owalu twarzy poprzez likwidację „chomiczków”.

Sunekos – aminokwasy i HA jako naturalnie odmładzający duet

Sunekos to biostymulator tkankowy, który potrafi doprowadzić do bioregeneracji skóry poprzez odbudowę macierzy pozakomórkowej, a więc tej części tkanki, która zajmuje przestrzenie pomiędzy komórkami i wypełniona jest głównie włóknami kolagenu i elastyny a także cząstkami kwasu hialuronowego.

Sunekos potrafi jednocześnie intensywnie nawilżać skórę, a także ją rozświetlać i ujędrniać oraz wygładzać zmarszczki. Tak wielokierunkowe działanie preparatu to zasługa zawartych w nim sześciu aminokwasów oraz kwasu hialuronowego. Aminokwasy potrzebne są do odbudowy nie tylko wspomnianych włókien kolagenu i elastyny, ale także wypełniających macierz pozakomórkową glikoprotein. Z kolei kwas hialuronowy jest podstawowym elementem niewłóknistym macierzy międzykomórkowej, który odpowiedzialny jest za odpowiednie uwodnienie tej tkanki, a przez to – zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry.

Warto pamiętać, że nie ma biostymulatora uniwersalnego – ponieważ każda tkanka ma inne potrzeby. I pod kątem tych właśnie zróżnicowanych wymagań dobieramy odpowiednią metodę biostymulacji i preparat. Nie u każdego też biostymulacja da odpowiedź taką samą i na podobnie długi czas. Wszystko bowiem zależy od stanu wyjściowego skóry, wieku, stylu życia. I od liczby zabiegów z wykorzystaniem biostymulatorów – bo pamiętajmy, że choć biostymulatory tkankowe pobudzają procesy służące odnowie skóry już po jednokrotnym zastosowaniu, to zawsze najlepszy efekt uzyskuje się po serii zabiegów.

Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę !

Zaproponujemy Ci indywidualnie dopasowane zabiegi, dzięki którym Twoja skóra naturalnie wypięknieje !


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.