Zadzwoń do nas

Blog

Fotoodmładzanie lepsze niż photoshop !
26.10.2020

Czy fotoodmładzanie może być remedium na fotostarzenie się skóry ? Oczywiście !


Można pstrykać modne selfie i poddawać je czasochłonnemu retuszowi, dzięki któremu wygląda się na zdjęciu (i jedynie tam) młodziej niż w rzeczywistości. Ale można też poddać się nieinwazyjnemu zabiegowi zwanemu fotoodmładzanie i zachwycać autentycznie młodszym wyglądem – widocznym na pierwszy rzut oka, zaraz po zabiegu i z każdym dniem wyraźniej. Brzmi zachęcająco?

Poznajcie tajniki nieinwazyjnego fotoodmładzania

Nieinwazyjnego, ponieważ w fotoodmładzaniu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Efekt odmłodzenia tej tkanki osiąga się tu dzięki światłu, które potrafi przenikać skórę na różną głębokość i działa wielokierunkowo. Przede wszystkim likwiduje wiele zmian, które powstają podczas fotostarzenia się skóry i jej fizjologicznego starzenia się. A także pobudza – nadzwyczaj skutecznie – fibroblasty do wytwarzania nowych zasobów kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ta „świetlna” zachęta jest tak skuteczna, że w skórze poddanej fotoodmładzaniu synteza wymienionych składników naprawdę przyspiesza.

Fotoodmładzanie – tu działa światło IPL

Do fototodmładzania w Lenartowicz Clinic nie wykorzystujemy lasera. Pobudzanie biopotencjału naprawczego skóry to rezultat działania światła emitowanego w technologii IPL. IPL to skrót z j. ang. od Intensive Pulsed Light, oznaczającego intensywne pulsujące światło.

Technologia IPL od laserowej różni się zdecydowanie. O ile bowiem laser emituje skoncentrowaną wiązkę światła o jednej długości, która trafia w punkt, o tyle urządzenie IPL wytwarza światło będące mieszaniną fal o różnej długości i na dodatek w postaci dość szerokiego strumienia pulsującego światła, który działa na określony obszar tkanek. Długość emitowanych fal IPL zależy od rodzaju zastosowanego filtra i programu zabiegowego, dlatego parametry światła wykorzystywanego do fotoodmładzania można precyzyjnie dopasować do celu, jaki ma być osiągnięty i stanu skóry konkretnego pacjenta.

Pora teraz odpowiedzieć na pytanie:

Dlaczego światło IPL powoduje fotoodmładzanie ?

Zasada jest prosta: światło IPL ukierunkowane jest na pigment (barwnik) znajdujący się w ciele. Barwnikami tymi mogą być:

  • hem nadający kolor hemoglobinie, która wypełnia erytrocyty (czerwone ciałka krwi), a znajdujący się w bliskim kontakcie z powierzchnią skóry w zmianach naczyniowych (pajączkach);
  • melanina – barwnik nadający kolor skórze, której większe ilości znajdują się w przebarwieniach posłonecznych oraz też w plamach, które powstają na starzejącej się skórze bez udziału słońca (tzw. przebarwienia starcze).

Każda porcja fal IPL (tzw. strzał), zaaplikowana w skórę przy pomocy specjalnej głowicy, powoduje, że w komórkach zawierających wymienione barwniki dochodzi do zamiany energii świetlnej na termiczną. W rezultacie komórki z pigmentem ulegają przegrzaniu i zniszczeniu.

Cały proces zachodzi błyskawicznie, bo w ciągu zaledwie kilku tysięcznych części sekundy. Przebiegająca w czasie krótszym niż mgnienie oka likwidacja wypełnionych pigmentem komórek doprowadza z kolei do uruchomienia procesów służących odnowie zniszczonych struktur, czyli aktywuje fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To natomiast służy odmłodzeniu skóry.

Jaki jest efekt końcowy fotoodmładzania?

Bezpośrednio po zabiegu widać pierwsze efekty: jaśniejszą, gładszą skórę. A już po kilku tygodniach można podziwiać siebie w wersji widocznie młodszej. To zasługa wyraźnego spłycenia i redukcji zmarszczek, które istniały na skórze przed zabiegiem. Zwiotczenia i zmarszczki wypełnione zostają przez nowe zasoby kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Potencjał fotoodmładzania jest tak duży, że zabieg również zmniejsza – lub nawet likwiduje – przebarwienia posłoneczne, a także ślady, jakie na skórze zostawił trądzik. Poradzi sobie też ze zmianami naczyniowymi, popularnie zwanymi pajączkami, a fachowo – teleangiektazjami. W rezultacie koloryt skóry w obu przypadkach ulegnie wyrównaniu. Konsekwencją tego będzie na pewno lepsze samopoczucie wynikające ze świadomości, że pięknie się wygląda, oraz – najprawdopodobniej – lżejszy i mniej czasochłonny makijaż, bo ładną skórę lepiej (i zdrowiej) eksponować, niż zakrywać grubą warstwą kolorowych kosmetyków.

Czy fotoodmładzanie boli?

Strzał światła IPL podczas zabiegu może być odczuwany przez pacjenta w postaci delikatnego ukłucia. To wszystko. Po zabiegu z kolei skóra może być lekko podrażniona, ale w Lenartowicz Clinic mamy na to radę: nakładamy na tkliwe miejsce  skórę żelowy kompres.

Więcej o pielęgnacji pozabiegowej przeczytasz tutaj.

Ile zabiegów wystarczy do fotoodmłodzenia?

To zależy. Bo jeśli trzeba tylko pobudzić fibroblasty i spłycić zmarszczki, to efekt osiąga się już po pierwszym zabiegu, choć najlepszy rezultat uzyskuje się po poddaniu się serii zabiegów. Jeśli natomiast odmładzanie skóry z wykorzystaniem światła IPL ma przynieść efekt także w postaci likwidacji przebarwień posłonecznych czy związanych z wiekiem, możliwe, że zabiegów trzeba będzie wykonać więcej, aby osiągnąć zamierzony rezultat.

Masz pytanie ?  Chcesz umówić wizytę ?


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.