Zadzwoń do nas

Blog

ile tak naprawdę wiesz o Mezoterapii igłowej ?
29.05.2019

Twarz, ciało, a może coś jeszcze  ?  Czy wiesz na jakie obszary możemy wykonywać zabiegi mezoterapii  ? 


Chcesz opóźnić procesy starzenia się skóry lub pozbyć się niedoskonałości skórnych  ? A może Twoim problemem jest nadmierne wypadanie włosów  ? Jeśli tak – mezoterapia jest właśnie dla Ciebie !

Mezoterapia igłowa to metoda , którą wykorzystuje się zarówno w profilaktyce przeciwstarzeniowej , jak i w procesach leczniczych . Polega ona na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsce problemu niewielkich ilości substancji aktywnych .

Mezoterapię przeprowadza się po to , by odwrócić lub zahamować wiele występujących na skórze niedoskonałości . Jest to zabieg wykonywany w celu opóźnienia procesów starzenia się skóry oraz zredukowania już powstałych zmarszczek .

Jednak to nie jedyne zastosowanie mezoterapii . Dzięki tej metodzie zabiegowej możliwe jest również zredukowanie cellulitu , blizn , a także rozstępów . Oprócz tego , dzięki mezoterapii możliwe jest powstrzymanie wypadania włosów . Na skutek wstrzykiwania substancji aktywnych pod skórę , cebulki włosowe ulegają wzmocnieniu .

Mezoterapia igłowa – jak przebiega zabieg  ?

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się przy użyciu bardzo cienkiej igły . Za pomocą nakłuć , które wykonuje się śródskórnie lub podskórnie wprowadza się , w zależności od konkretnego problemu i obszaru poddanego zabiegowi , odpowiednio dobrane mieszanki substancji leczniczych , regenerujących i odżywczych .

W celu pozbycia się zmarszczek , uzyskania jędrnej i napiętej skóry , zwykle wykonuje się zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego , peptydów oraz rozmaitych witamin i minerałów .

Do walki z celullitem najczęściej wykorzystuje się związki fosfatydylocholiny . Z kolei celem wyeliminowania nadmiernego wypadania włosów stosuje się rozmaite koktajle witaminowe , a także osocze bogatopłytkowe .

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym , małoinwazyjnym i łatwym do wykonania . Nakłucia nie są zbyt bolesne , jednak jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból , możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego .

Po wykonanej mezoterapii na skórze mogą pojawić się niewielkie ślady , które w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu , mogą utrzymywać się od 24 do 72 godzin .

Mezoterapia igłowa i jej efekty

Mezoterapia igłowa przyczynia się do poprawy metabolizmu komórek skóry oraz mikrokrążenia . To zabieg gwarantujący należyte odżywienie skóry . W efekcie tej metody zabiegowej dochodzi do stymulowania regeneracji tkanek i skrócenia włókien elastynowych i kolagenowych .

Pierwsze efekty mezoterapii w postaci wzrostu jędrności , elastyczności i rozświetlenia skóry czy redukcji blizn i rozstępów , widoczne są natychmiast po zabiegu . Niemniej jednak właściwe rezultaty można zaobserwować po upływie około 2 miesięcy od jego wykonania , kiedy to zakończeniu ulegnie proces regeneracji i naprawy tkanek polegający na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych .

Mezoterapię igłową zwykle przeprowadza się w serii 3-6 zabiegów . Jednak , w celu podtrzymania jej efektów , zaleca się wykonanie jednego zabiegu raz na pół roku .

Jeśli chcesz ujędrnić , uelastycznić i odmłodzić swoją skórę lub pozbyć się niedoskonałości w postaci rozstępów , blizn czy cellulitu , to nie zwlekaj dłużej , tylko już dziś zapisz się na zabieg mezoterapii igłowej .

Masz zapytanie  ?  Chcesz umówić się na konsultację  ? 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.