Zadzwoń do nas

Blog

Korekta nosa - skalpel czy nie ?
24.09.2019

Kiedy zrezygnować z zabiegu chirurgicznego ?  Czy zawsze możliwa jest bezinwazyjna korekta nosa  ?


Nos jest najbardziej widoczną częścią twarzy , która skupia spojrzenia innych w pierwszej kolejności .
To część naszego ciała , z której najczęściej jesteśmy niezadowoleni i to ją najczęściej chcemy skorygować . 
 
Korekta nosa kwasem hialuronowym to świetna i skuteczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych . W porównaniu do operacji plastycznej nosa jest dużo tańsza i co najważniejsze z punktu widzenia pacjenta – bezpieczniejsza . Efekty zabiegu są natychmiastowe i długotrwałe , a sam zabieg – szybki i bezbolesny . 
Metoda pozwala korygować drobne nieregularności i defekty estetyczne .
 
Jak działa kwas hialuronowy?
 
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie , która odpowiada za utrzymywanie w niej wody , a także transport substancji odżywczych , dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona , a także jędrna, sprężysta i gładka . Niestety , wraz z wiekiem , ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje . Wówczas pojawiają się pierwsze oznaki starzenia , skóra staje się wiotka i przesuszona i traci swą objętość . 
Kwas hialuronowy to szeroko wykorzystywany w medycynie estetycznej wypełniacz, znajdujący szereg zastosowań . Jednym z nich jest korekta nosa bez skalpela . Preparat z kwasem hialuronowym wykorzystywany do modelowania nosa ma postać krystalicznego , elastycznego i niezwykle plastycznego żelu .
 
Wskazania do zabiegu
 
Korekcja nosa bez skalpela to świetna , niezawodna i co ważne skuteczna alternatywa dla osób , które nie chcą poddawać się operacji plastycznej – inwazyjnej i niosącej za sobą ryzyko wielu powikłań . Dzięki korekcji nosa kwasem hialuronowym można wyraźnie poprawić wygląd tej części ciała i poradzić sobie z takimi problemami , jak :
  • zadarty nos
  • garb na nosie
  • zbyt duży czubek nosa
  • zbyt mały nos
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • brak wykształconego mostka między trzonem a czubkiem nosa
  • cofnięta kolumienka nosa
 
Niechirurgiczna korekta nosa – jak przebiega zabieg ?
 
Korekta nosa kwasem hialuronowym to bezpieczny i bardzo popularny w medycynie estetycznej zabieg . Przed przystąpieniem do modelowania nosa , w celu zwiększenia komfortu Pacjenta , stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego . W trakcie zabiegu lekarz specjalista medycyny estetycznej wprowadza środskórnie kwas hialuronowy w postaci żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły , a następnie kształtuje nos w taki sposób , by uzyskać właściwy , odpowiadający Pacjentowi kształt . Dla przykładu można wskazać , że korekcja garbu nosa obejmuje wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w dwa miejsca – zarówno przed, jak i za garbem . W efekcie następuje uniesienie nosa i nadanie mu pożądanego kształtu . Zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym trwa około 30 minut .
 
Korekta nosa bez skalpela – efekty zabiegu
 
Zabieg korekty nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest skuteczny , a jego efekty są natychmiastowe i długotrwałe. Rezultaty zabiegu , w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta , takich jak wiek , kondycja skóry czy tryb życia , utrzymują się od 12 do 20 miesięcy . Zwykle efekty widoczne są od razu po zabiegu , jednak czasem wstrzyknięty podskórnie kwas hialuronowy formuje się jeszcze przez dwa tygodnie po przeprowadzonej metodzie zabiegowej .
 
Trzeba podkreślić , że końcowy efekt zabiegu uzależniony jest również od umiejętności i doświadczenia lekarza, który potrafi dokładnie przeanalizować rysy twarzy i odpowiednio dopasować kształt nosa do wyglądu twarzy .
 
W Lenartowicz Clinic stosowane są preparaty na bazie kwasu hialuronowego , których jakość , skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają odpowiednie certyfikaty medyczne ( CE i FDA ) .
Zawsze stawiamy na komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów dlatego też przed każdym zabiegiem konieczna jest wiyzyta u specjalisty , który dobierze odpowiedni preparat dla każdego indywidualnie .
 
Nie wiesz czy kwalfikujesz się do zabiegu  ?  Masz jeszcze dodatkowe pytania  ? 

Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.