Zadzwoń do nas

Blog

Korekta nosa w pigułce!
20.11.2023

Nie! Nie musisz decydować się na zabieg chirurgiczny, aby mieć idealny nos!


Korekta nosa najczęściej przywodzi nam na myśl zabieg operacyjny. Dziś jednak istnieją także inne, znacznie mniej inwazyjne sposoby na zmianę wyglądu tej części twarzy – np. przy użyciu kwasu hialuronowego. Na czym polega korekta nosa przy użyciu tej popularnej substancji?

 

Korekta nosa bez skalpela

Korekta nosa to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób – zwłaszcza jeśli przez lata wielkość lub kształt tej części twarzy stanowiły dla nas problem. Aby pozbyć się ewentualnych niedoskonałości, np. nierówności na grzbiecie, nie ma jednak potrzeby używania skalpela. Zabieg można wykonać, wykorzystując związek z grupy polisacharydów – kwas hialuronowy. Wypełniacz na bazie ustabilizowanej substancji umożliwia nadanie pożądanego kształtu nosa bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Dzięki temu korekta nosa jest znacznie bezpieczniejsza.

 

Korekta nosa kwasem hialuronowym – wskazania

Korekta nosa kwasem hialuronowym to zabieg stworzony z myślą o pacjentach, którzy nie chcą wykonywać korekty chirurgicznej – zarówno z przyczyn zdrowotnych, jak i z powodu osobistych przekonań lub obaw. Zabieg wykonywany przy użyciu tej substancji pozwala na:

  • korektę czubka nosa lub garbka na nosie;
  • usunięcie nierówności grzbietu nosa;
  • poprawę kształtu w przypadku niesymetrycznego nosa;
  • pozbycie się krzywizn i ubytków w kształcie nosa.

Korekta nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to dobry wybór również w sytuacji, gdy konieczna jest poprawa jego kształtu po niesatysfakcjonującym zabiegu chirurgicznym.

 

Jak przebiega zabieg?

Zabieg korekty nosa przy użyciu kwasu hialuronowego nie tylko jest mało inwazyjny i niemal bezbolesny, ale również nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Preparat z kwasem hialuronowym aplikowany jest za pomocą cienkich igieł, zmniejszających odczuwanie bólu
i niepozostawiających żadnych śladów. Preparat wygładza naturalne nierówności na powierzchni skóry – to zasługa jego elastyczności oraz zdolności wiązania wody. Zabieg trwa zaledwie 10-20 minut, a pacjent może wykonywać wszelkie codzienne czynności tuż po jego zakończeniu. Nie ma więc konieczności ani przygotowania, ani odbywania długiej rekonwalescencji po wykonaniu korekty. To znacząca przewaga nad klasycznym zabiegiem chirurgicznym.

 

Korekta nosa kwasem hialuronowym – rezultaty

Efekty zabiegu polegającego na korekcie nosa kwasem hialuronowym widoczne są od razu po jego wykonaniu. Utrzymują się one od 8 do nawet 12 miesięcy, a decydując się na kolejne wstrzyknięcia preparatu, można je przedłużać. W wyniku zabiegu niedoskonałości nosa zostają wyrównane, skóra w miejscu podania kwasu ulega napięciu, a miejsca, w których występowały ubytki tkanki, podlegają całkowitej korekcie.

 

 

Jeśli od dawna zastanawiasz się nad zmianą swojego wizerunku, w Lenartowicz Clinic możesz wpłynąć na wygląd swojego nosa bez żadnej chirurgicznej ingerencji. Zabieg bezoperacyjnej korekty nosa to szansa na poprawę nie tylko kształtu czy wielkości tej części twarzy, ale również ogólnego samopoczucia.


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.