Zadzwoń do nas

Blog

Kwas hialuronowy - Gwiazda w odmładzaniu ! Ale czy na pewno ?
03.10.2019

Co warto wiedzieć o zabiegach z kwasem hialuronowym ?


Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością . Mimo to na jej temat krąży wiele mitów , a osobom zainteresowanym zabiegami towarzyszą różnego rodzaju wątpliwości .

Dzisiaj pod lupę bierzemy substancję najczęściej wykorzystywaną w zabiegach medycyny estetycznej , a mianowicie kwas hialuronowy .

To najbardziej przyjazny , naturalny i uznany za najlepszy wypełniacz . 

Jakie kryje w sobie tajemnice ?

Kwas hialuronowy – co to takiego ?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym ciele . Jej głównym zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej . Ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje wraz z upływem czasu . Powoduje to powstawanie zmarszczek oraz utratę jędrności . 

Do czego wykorzystuje się kwas hialuronowy w medycynie estetycznej ?

Kwas hialuronowy wykorzystuje się między innymi do wypełniania zmarszczek w okolicy ust , nosa i czoła oraz zabiegów wolumetrycznych , które pozwalają na przywrócenie twarzy objętości w partiach gdzie została ona utracona .

Substancja stosowana jest również podczas zabiegu modelowania ust . Dodatkowo , umożliwia korygowanie kształtu nosa w sposób bezinwazyjny – stanowi dobrą alternatywę dla operacji plastycznej. 

Jakie są przeciwwskazania do wstrzykiwania kwasu hialuronowego ?

Choć kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, nie we wszystkich przypadkach wskazane jest wykonywanie zabiegów z jego wykorzystaniem .

Do najważniejszych przeciwwskazań należy ciąża oraz okres karmienia piersią . Oprócz tego , kwasu hialuronowego nie można aplikować osobom borykającym się z czynnymi chorobami autoimmunologicznymi lub opryszczką . 

Jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym ?

Lekarz rozpoczyna wizytę od oceny stanu skóry pacjenta oraz przeprowadza wywiad dotyczący jego oczekiwań , po czym indywidualnie dobiera rodzaj preparatu i gęstość kwasu hialuronowego . Następnie nakłada na skórę maść o działaniu znieczulającym , dzięki czemu zastrzyk jest komfortowy i bezbolesny . Ostatni etap polega na podaniu substancji za pomocą cienkiej igły lub kaniuli .
Pierwsze rezultaty widoczne są krótko po zakończeniu zabiegu, natomiast na pełny efekt pacjent musi poczekać około dwóch tygodni. Co ważne, bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu można wrócić do codziennych zajęć .

Dla podtrzymania efektów zabiegu warto stosować odpowiednio dobraną pielęgnację , w tym krem z kwasem hialuronowym , który pomoże utrzymać elastyczność i sprężystość skóry .

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wypełniania zmarszczek ?

To , jak długo będą widoczne efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego , zależy od wielu czynników. Należy do nich typ skóry , wiek pacjenta, prowadzony przez niego tryb życia , a także sposób odżywiania .

Zazwyczaj rezultaty po wstrzyknięciu preparatu utrzymują się około 18 miesięcy . Po tym czasie użyta substancja naturalnie się wchłania i nie pozostawia żadnych trwałych zmian w skórze . Zabieg warto powtarzać co 6 – 20 miesięcy – częstotliwość zależy m .in . od rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego .

Jakie są wskazania do korekty nosa kwasem hialuronowym ?

Nieinwazyjny zabieg korekcji nosa za pomocą kwasu hialuronowego to odpowiednie rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawie wyglądu bez operacji plastycznej . Pomaga on w pozbyciu się takich niedoskonałości , jak np . garb , zbyt mocno uniesiony nos albo nieproporcjonalnie duży czubek nosa . Wykonuje się go również w celu korygowania kształtu nosa skrzywionego na skutek złamania albo by poprawić efekt uzyskany po poddaniu się zabiegowi chirurgicznemu . Co ważne , pacjent widzi rezultaty bezpośrednio po skończeniu wstrzykiwania preparatu . 

Co można zrobić z ustami przy pomocy kwasu hialuronowego ?

Usta tracą naturalne nawilżenie i młodzieńczą jędrność wraz z postępującymi procesami starzenia się organizmu . Przy pomocy kwasu hialuronowego można dodać im objętości, nawilżyć, zredukować istniejące zmarszczki wokół co w rezultacie je odmłodzi oraz unieść opadające kąciki . W  przypadku asymetrii ust można skorygować kształt czerwieni wargowej oraz poprawić ich kontur . W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta , efekt zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się około 8-12 miesięc y .

To tylko niektóre z możliwości jakie daje stosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na konsultację  ? 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.