Zadzwoń do nas

Blog

Latem na oko... sposoby na najczęstsze problemy okolicy oka!
25.08.2021

Cienie pod oczami? Brak jędrności skóry? Zmarszczki? Mówimy im stanowcze NIE! 
 


Latem, na oko...

 

... przyda się intensywna pielęgnacja. Wynika to z faktu, że skóra wokół oczu i na powiekach jest bardzo, bardzo cienka – ma zaledwie 0,5 mm grubości. Ponadto prawie brakuje w niej podściółki tłuszczowej, gruczołów łojowych jest dosłownie tyci, a na dodatek system podporowy tkanki jest tutaj nadzwyczaj słaby.

Skóra wokół oczu cechuje się też słabym krążeniem krwi i limfy; ma za to sporo mastocytów – komórek, które zaangażowane są w inicjowanie reakcji alergicznych. Związane są z tym daleko idące konsekwencje dla kondycji i wyglądu tej bardzo delikatnej partii skóry – przede wszystkim jest ona niezwykle podatna na działanie czynników zewnętrznych oraz upływ czasu. Jest również bardzo wrażliwa, słabo nawilżona i podatna na podrażnienia oraz alergie. Dołóżmy do tego niezmierną ruchliwość mięśnia okrężnego oka, który pracuje praktycznie 24 godziny na dobę – jest aktywny w trakcie mrugania, ruchu oczami (także podczas snu), mrużenia oczu. Po zsumowaniu wszystkiego łatwo zrozumieć, dlaczego skóra wokół oczu jest bardzo podatna na zastoje limfatyczne, przesuszenie, podrażnienia, powstawanie zasinień i zmarszczek.

Podczas wakacji najczęściej to my sami intensywnie pracujemy na pogorszenie kondycji skóry wokół oczu – kiedy opalamy się bez umiaru czy pozwalamy wysychać na twarzy kropelkom słonej wody po kąpieli w morzu lub oceanie. Ekspozycja na silnie operujące słońce powoduje, że w skórze powstają bardzo duże ilości wolnych rodników, które przyspieszają procesy fotostarzenia się, natomiast zawarta w wodzie sól dosłownie wyciąga wilgoć ze skóry wokół oczu.

 

Nucleofill Eyes – młodość spojrzenia z ampułki

Skórze wokół oczu przed urlopem i po nim przyda się solidna dawka biostymulacji. Nucleofill Eyes to nowość w Lenartowicz Clinic – preparat ten działa liftingująco i przeciwstarzeniowo na delikatną skórę wokół oczu i na powiekach. Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej z jego wykorzystaniem można odbudować głębokie warstwy skóry wokół oczu, a także długotrwale nawilżyć tkankę i pięknie ją wygładzić. Nucleofill Eyes jest zatem preparatem, który służy głębokiej odnowie i przebudowie delikatnych partii skóry. Uzyskanie biorestrukturyzacji w tych obszarach jest możliwe, ponieważ Nucleofill Eyes zawiera wysoce oczyszczone polinukleotydy pochodzenia naturalnego, które znakomicie pobudzają aktywność komórek skóry wokół oczu. Preparat działa antyoksydacyjnie, liftingująco i nawilżająco. To potrójne, skojarzone działanie uwalnia istniejący w komórkach biopotencjał, dzięki któremu dochodzi do produkcji nowych zasobów kolagenu typu I i elastyny, białek odpowiedzialnych za – odpowiednio – jędrność i elastyczność skóry okolicy oka. Aby jednak białkowe rusztowanie skóry dobrze pełniło przypisaną mu rolę, potrzebne jest odpowiednie nawilżenie tej tkanki. Tu znów zawarte w Nucleofill Eyes polinukleotydy pokazują, co potrafią, gdyż skutecznie wiążą wodę. Natomiast dzięki działaniu antyoksydacyjnemu preparatu delikatna skóra wokół oczu i na powiekach chroniona jest przed atakiem wolnych rodników, które są jednym z największych zagrożeń dla młodości spojrzenia.

Efekt działania Nucleofill Eyes widać na pierwszy rzut oka i po pierwszym zabiegu, bo oczy wyglądają na wypoczęte. Korzyści dalsze, jakich można oczekiwać w ciągu kilku tygodni od zabiegu, to poprawa kolorytu skóry wokół oczu i wypłycenie drobnych zmarszczek.

 

Okolica oka – zabiegi na (prawie) każdy wakacyjny problem

Wakacje to dla okolicy oka wymagająca pora roku – szczególnie, jeśli cieszymy się podczas urlopu pełnią życia, nie zwracając uwagi na liczbę przesypianych godzin i na ilość intensywnej zabawy. Dla bardzo aktywnych urlopowiczów poważnym problemem mogą być cienie pod oczami i oznaki zmęczenia, które odbierają spojrzeniu świeżość i promienność. Polecamy tutaj skorzystanie z zabiegu Dark Circle Solution. Już po pierwszym zabiegu wyraźnie wygładzają się drobne zmarszczki i zmniejszają się cienie pod oczami, natomiast po kilku sesjach wypoczęte oczy śmieją się radośnie do świata.

Jeżeli problemem są worki i opuchnięcia wokół oczu spowodowane zastojem limfatycznym, zabieg Eye Bag Solution pomoże o nich zapomnieć, gdyż znakomicie poprawia mikrokrążenie w okolicy oka i stymuluje drenaż limfatyczny. Lepsze krążenie krwi i limfy to większa ilość tlenu i składników pokarmowych dostarczanych do komórek skóry i sprawniejsze usuwanie produktów przemiany materii. W rezultacie fibroblasty mogą szybko produkować nowe zasoby kolagenu i elastyny, a skóra wokół oczu staje się bardziej elastyczna i napięta – wygładzają się zmarszczki, natomiast spojrzenie – dzięki rozjaśnieniu skóry pod oczami – zdecydowanie się rozświetla.

A co, jeśli problemem są i cienie, i obrzęki pod oczami?... Na to również jest rada – Light Eyes Ultra, czyli zabieg, który jednocześnie poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry. Efekt wygładzenia skóry w okolicy oczu i na powiekach pozyskuje się już po jednym zabiegu i bezpośrednio po jego zakończeniu – to ważne dla tych, którzy nie chcą tracić ani jednego dnia z uroku lata.


 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.