Zadzwoń do nas

Blog

Nici PDO – czy będą dla Ciebie odpowiednie?
15.05.2023

Dowiedz się już dziś czy to zabieg dla Ciebie!


Zabiegi wykonywane przy użyciu specjalnych nici PDO cieszą się coraz większą popularnością. W polskich gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się je od kilku lat. Nici PDO zapewniają zaskakujący efekt liftingu – niezależnie od tego, która partia twarzy lub ciała zostaje poddana zabiegowi. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

 

Czym są nici PDO?

Nićmi PDO nazywamy rozpuszczalne, chirurgiczne nici liftingujące, wykorzystywane
w dziedzinie medycyny estetycznej. Podczas nowoczesnych zabiegów nici wszczepia się pod skórę przy użyciu cienkich igieł. Igły umieszczane są w konkretnych punktach twarzy – lub innej partii ciała, w zależności od celu zabiegu – co pozwala uzyskać jak najlepsze napięcie skóry. Zabieg przy użyciu nici PDO nie powoduje bólu i trwa od 30 minut do godziny. Nici wraz z rozpuszczaniem pobudzają produkcję kolagenu odpowiedzialnego m.in. za jędrność skóry.

 

Nici PDO – zastosowanie w medycynie estetycznej

Nici PDO mają w medycynie estetycznej wyjątkowo szerokie zastosowanie. Zabiegi wykonywane przy ich użyciu skutkują m.in. zmniejszaniem zmarszczek, uniesieniem policzków czy wygładzeniem nieestetycznych cieni pod oczami. Nici liftingujące wykorzystuje się także do usuwania tzw. kurzych łapek, liftingu nosa, korekty kącików ust i kąta żuchwy, redukcji bruzd marionetki czy podnoszenia brwi. Ponadto, nici PDO używane są do liftingu czoła, podbródka, szyi i całej twarzy, liftingu dekoltu, luźnej skóry na piersiach i ramionach, a nawet do liftingu brzucha, kolan oraz ud.

 

Zabieg liftingujący z nićmi PDO – efekty

Wprowadzenie pod skórę nici PDO skutkuje niemal natychmiastowymi efektami w postaci poprawy wyglądu konkretnej partii twarzy lub ciała. Po zabiegu skóra staje się widocznie rozświetlona i jędrniejsza, a zmarszczki ulegają znacznemu wygładzeniu. Obwisłe tkanki skóry ulegają bowiem wzmocnieniu. Efekty zabiegów polegających na wszczepieniu nici PDO widoczne są nawet przez dwa lata od ich wykonania. Nici utrzymują się natomiast w organizmie do ok. 240 dni. Naturalna synteza kolagenu oraz elastyny ma miejsce po upływie 10-14 dni od zabiegu. Co istotne, efekty zabiegu są wyjątkowo naturalne – nici w najmniejszym stopniu nie powodują zmiany rysów twarzy.

 

 

W Lenartowicz Clinic również wykonujemy zabiegi przy użyciu nici PDO. Jeśli więc od dawna marzysz o liftingu twarzy, dekoltu lub brzucha, nasi specjaliści z zakresu medycyny estetycznej pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt w zaledwie kilkadziesiąt minut. Podobnie jak
w przypadku innych zabiegów, przed podjęciem decyzji o wszczepieniu nici pod skórę nasi pacjenci zawsze odbywają szczegółową konsultację z lekarzem. Sam zabieg jest natomiast nieinwazyjny i wyjątkowo prosty – a po jego wykonaniu nici same wpływają na ujędrnienie skóry i poprawiają kształt danej części ciała. Chcesz delikatnie podnieść swoje policzki, pozbyć się zmarszczek lub dokonać korekcji kącików ust, uzyskując delikatny i naturalny efekt? Zapraszamy do kontaktu!


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.