Zadzwoń do nas

Blog

Nici - urodowe must have!
15.12.2022

Po nitce do piękna! Poznaj cudowne efekty zabiegów z użyciem nici.


Umiejętność szycia jest bardzo przydatna – dzięki niej można uczynić nieomal nowym materiał, który został dotknięty upływem czasu. Jeśli igła z nitką znajdą się w rękach doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, a materiałem będzie skóra, po zabiegu szycia można spodziewać się wiele dobrego. Poznajcie korzyści, które przynosi lifting bezinwazyjny z wykorzystaniem dostępnych w Lenartowicz Clinic nici PDO, w tym – Barb 4D.

 

Na początek przyjrzyjmy się technologii nici wykorzystywanych do natychmiastowego liftingu nieinwazyjnego.

 

Nici liftingujące PDO i Barb 4D – technologie jutra już dziś

System PDO należy do najnowocześniejszych technik, które znajdują zastosowanie w medycynie estetycznej. Sama nić jest supercienka. To włókno polidioksanonu – biokompatybilnego syntetycznego polimeru, który w tkankach ulega rozpuszczeniu i wchłonięciu. Proces rozpadu nici w skórze trwa około 6-8 miesięcy i polega na zdegradowaniu włókna do składników, które naturalnie występują w tkankach, a mianowicie do wody i dwutlenku węgla. Nici liftingujące PDO po wszczepieniu pod skórę i w trakcie rozpuszczania skutecznie stymulują fibroblasty do produkcji białek budujących rusztowanie skóry, czyli kolagenu i elastyny, a także – do syntezy kwasu hialuronowego. To dlatego skóra po zastosowaniu nici staje się świetlista, gładka, jędrna i młodsza, a także znakomicie nawilżona. Ponieważ nici PDO są mocne, znakomicie nadają się do modelowania rysów twarzy, a także do unoszenia zwiotczałych tkanek.

Nici Barb 4D to wyjątkowy wariant nici PDO. Zaopatrzono je w system mikroskopijnych haczyków, które ułożone są gęsto i zbieżnie w dwóch kierunkach. Dzięki temu ultracienkie włókna wprowadzone podskórnie zaczynają pełnić funkcję rusztowania i działają jak mięśnie napinające oraz podtrzymujące podskórne tkanki; stymulują też produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Sposób ułożenia haczyków gwarantuje, że nić nie przesunie się w tkance.

 

Lifting nieinwazyjny nie tylko twarzy

Synteza białek i kwasu hialuronowego trwa przez cały czas, kiedy nici utrzymują się w skórze, czyli około 240 dni. To bardzo istotna informacja dla zrozumienia fenomenu długotrwałej skuteczności liftingu nieinwazyjnego, którego efekty utrzymują się do dwóch lat. Tak długotrwałe rezultaty powinny przekonać nawet największych sceptyków do zalet „szycia” skóry nićmi liftingującymi. Tym bardziej, że można je wykorzystywać w wielu obszarach ciała. Z biegiem czasu skóra przecież pokrywa się zmarszczkami nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie, ramionach, piersiach, brzuchu, udach, kolanach, szyi. Zatem tam, gdzie mamy do czynienia z luźną, zwiotczałą skórą, tam też można zastosować nici liftingujące. Także w obszarze oka – do likwidacji kurzych łapek, do unoszenia powiek czy modelowania łuków brwiowych. Warto tu podkreślić, że możliwość modelowania to kolejna wielka zaleta nici PDO – dzięki temu można je wykorzystywać do korekcji chomików. Nici Barb 4D znakomicie nadają się do modelowania wybranych partii i twarzy, i ciała, w tym tak zwanych „pelikanów” (opadających ramion). Wykorzystuje się je też do unoszenia zwiotczałej wewnętrznej strony ud, opadającego biustu czy poprawy linii owalu przy zdeformowanej twarzy.

 

Jak osadza się nici liftingujące pod skórą?

Zabieg „szycia” z wykorzystaniem nici do liftingu nieinwazyjnego zajmuje około 30-60 minut, ale cała procedura trwa nieco dłużej, gdyż osadzanie nici poprzedza konsultacja. Następnie na obszarze liftingowanym wyznacza się przebieg ścieżki, którą pod skórą będą biegły nici. Kolejny etap w systemie PDO to wprowadzenie w tkankę podskórną ultra cienkich igieł, które umieszcza się w precyzyjnie wyznaczonych punktach – w ten sposób uzyska się efekt najskuteczniejszego napięcia tkanki. Jeśli celem zabiegu jest relaksacja mięśni, wówczas nici wprowadzane są głębiej – bezpośrednio w mięśnie mimiczne. Nici First Lift Barb 4D osadzane są na ultracienkiej igle i przy jej pomocy wprowadzane podskórnie w wyznaczone wcześniej partie twarzy bądź ciała.

 

Czy lifting nieinwazyjny z wykorzystaniem nici boli?

Uspokajamy – wprowadzenie do tkanki nici liftingujących jest prawie bezbolesne, a na odczuwanie bólu nie mają wpływu nawet mikroskopijne haczyki. Jeśli ktoś jednak cechuje się wrażliwością na dyskomfort, wówczas można wykonać przed zabiegiem znieczulenie miejscowe, wykorzystując do tego krem znieczulający. Bezpośrednio po zaimplantowaniu nici można wrócić do codziennych zajęć.

 

Efekty po zastosowaniu nici PDO i Barb 4D

Lifting nieinwazyjny z wykorzystaniem nici PDO i Barb 4D nieprzypadkowo nazywany jest natychmiastowym – zauważalny rezultat pojawia się bowiem bezpośrednio po zabiegu. Następnie, po około dwóch tygodniach od osadzenia nici w tkance, w wyniku symulacji fibroblastów i pobudzenia procesów regeneracyjnych, rozpoczyna się intensywne tworzenie nowych zasobów kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W rezultacie, z każdym dniem skóra będzie coraz wyraźniej aksamitna, promienna, lepiej nawilżona i jędrna oraz pozbawiona zmarszczek. Poprawie ulegnie też wolumetria, a profil i owal twarzy zostaną pięknie wymodelowane, co bardzo korzystnie przełoży się na odmłodzenie wyglądu. Wyrównane zostaną również asymetrie – w owalu twarzy czy w rysunku łuków brwiowych; natomiast obszary, w których dotychczas skóra była zwiotczała, staną się jędrne i uniesione, na przykład w rejonie ramion, kolan, wewnętrznej strony ud, na piersiach, dekolcie i szyi.

 

Zachęcamy do umówienia się na wizytę w Lenartowicz Clinic i osobistego przekonania się o zaletach odmładzania wyglądu z wykorzystaniem nici. Zadzwoń do nas jeszcze dziś!


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.