Zadzwoń do nas

Blog

Skuteczne sposoby na pielęgnację pozabiegową.
11.03.2020

Jaki jest sens pielęgnacji pozabiegowej  ?  Warto czy nie warto z niej korzystać  ?


Zabiegi medycyny estetycznej można podzielić na mało inwazyjne oraz takie , które w większym stopniu ingerują w nasz organizm . Warto zdawać sobie sprawę z tego , że większość procedur powoduje przynajmniej niewielkie uszkodzenie skóry .

Z tego względu po przeprowadzonym zabiegu należy zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację . Umożliwi ona szybką regenerację oraz zminimalizuje ryzyko powstania przebarwień .

Wyjaśniamy , jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa .

Stosowanie produktów regenerujących

Jednym z najistotniejszych aspektów pielęgnacji pozabiegowej jest używanie preparatów o właściwościach regenerujących . Do tego słabo sprawdzają się kosmetyki drogeryjne , które mogą podrażniać cerę – lepiej sięgnąć po produkty specjalistyczne . W ich składzie powinny znajdować się substancje łagodzące podrażnienia i przyczyniające się do szybszego gojenia ran , m.in. pantenol oraz alantoina .

Unikać należy natomiast konserwantów i substancji zapachowych  . 
Korzystny wpływ na skórę mają także składniki o działaniu antybakteryjnym , takie jak np. miedź oraz cynk .

Delikatne oczyszczanie skóry po zabiegach estetycznych 

W pielęgnacji pozabiegowej nie może zabraknąć odpowiedniego oczyszczania . Niezwykle istotne jest używanie produktów delikatnych , które nie będą naruszać struktury podrażnionej skóry  . 

Tak , jak preparaty regenerujące , powinny zawierać one w swoim składzie substancje o działaniu łagodzącym . Należy także zwrócić uwagę na to , by podczas osuszania wrażliwego obszaru unikać pocierania skóry .

Minimalizowanie ryzyka wystąpienia infekcji

Po przeprowadzonym zabiegu medycyny estetycznej należy postępować tak , by jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji . Z tego względu konieczne jest zrezygnowanie z kąpieli na basenie . 
Oprócz tego , trzeba unikać zbędnego dotykania podrażnionej skóry – zwłaszcza w przypadku odczuwania nieprzyjemnego swędzenia czy pieczenia .

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa powinna uwzględniać ochronę przed promieniowaniem UV . Należy unikać przebywania na słońcu , zwłaszcza opalania się . 
Zalecane jest także używanie produktów zapewniających ochronę przed promieniowaniem słonecznym . Na czas potrzebny do regeneracji skóry trzeba zrezygnować też z sauny oraz solarium .

Rezygnacja z wysiłku fizycznego po zabiegach estetycznych

Po wielu zabiegach medycyny estetycznej zalecane jest unikanie nadmiernego wysiłku . Dotyczy to zwłaszcza ćwiczeń fizycznych , wykonywanych np . na siłowni . 
Niekiedy trzeba unikać nawet noszenia pakunków o dużej masie , m.in. po zastosowaniu toksyny botulinowej .

Szczegółowe wskazówki na temat pielęgnacji pozabiegowej zawsze omawiane są ze specjalistą przeprowadzającym zabieg .

Pamiętanie o zaleceniach specjalisty

Dokładny przebieg pielęgnacji po zabiegu z zakresu medycyny estetycznej uzależniony jest od jego rodzaju . W niektórych przypadkach szybko można wrócić do normalnego trybu życia , a w innych skóra potrzebuje trochę więcej czasu na regenerację . 

Wszelkie informacje dotyczące dbania o obszar, który został poddany zabiegowi, przedstawimy Ci podczas wizyty w Lenartowicz Clinic . Należy stosować się do zaleceń specjalisty, by cieszyć się satysfakcjonującymi efektami i pięknym wyglądem .

Masz wątpliwości lub pytania na temat pielęgnacji pozabiegowej  ? 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.