Zadzwoń do nas

Blog

Zabiegi na łysienie – czym są?
01.08.2023

Odzyskaj idealne i bujne włosy dzięki tym zabiegom!


Nadmierne wypadanie włosów, widoczne przerzedzenia, powiększające się zakola… – dla wielu osób to spore przyczyny kompleksów. Stanowią one wyjątkowo powszechny problem, z którym można radzić sobie dzięki specjalistycznym zabiegom. Kiedy warto rozważyć zabieg na łysienie, jakie mogą być jego efekty i która z kuracji zapewnia wysoką skuteczność w walce z utratą włosów? Sprawdźmy!

 

Zabiegi na łysienie – czym są i kiedy się sprawdzą?

Zabiegi na łysienie dopasowane do osobistych potrzeb Pacjenta to bardzo dobry wybór
w przypadku nadmiernej utraty włosów lub ich zbyt wolnego wzrostu. Mogą się one okazać pomocne także w przypadku osłabionych kosmyków – np. po okresie letnim. Zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykonany przez doświadczonego specjalistę to ratunek bez względu na przyczynę utraty włosów – a tych możemy wymienić całe mnóstwo.

 

Przyczyny łysienia

Nadmierne wypadanie włosów i stopniowe łysienie może być spowodowane przez wiele czynników. Zazwyczaj jest ono związane m.in. z konkretną porą roku, przebytą chorobą, nadmiernym stresem, przyjmowaniem niektórych leków czy niedoborami witamin. Niekiedy łysienie jest także uwarunkowane genetycznie. Łysienie androgenowe związane
z nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron dotyczy nawet 80% mężczyzn – nie jest jednak prawdą, że nie da się go zatrzymać lub przynajmniej opóźnić. Ten rodzaj łysienia może występować także u kobiet, jednak wówczas przyczyną jest brak równowagi androgenowo-estrogenowej. W tym przypadku włosy ulegają zazwyczaj dużemu przerzedzeniu w okolicy ciemieniowo-szczytowej. Nie ma jednak możliwości, aby łysienie androgenowe
u kobiet spowodowało całkowitą utratę włosów. Odpowiednio dobrany zabieg na łysienie może skutecznie zahamować wypadanie, wzmocnić kosmyki i przyspieszyć ich wzrost – zarówno
w przypadku kobiet, jak i w przypadku mężczyzn.

 

Mezoterapia igłowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, które w przypadku łysienia wykazują dużą skuteczność, jest mezoterapia igłowa – wykonujemy ją również w Lenartowicz Clinic.
W ostatnich latach cieszy się ona coraz większą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Mezoterapię stosuje się nie tylko w przebiegu konkretnych chorób, ale również profilaktycznie. Największą skuteczność wykazuje ona w przypadku utraty włosów wynikającej ze stresu, nieprawidłowej diety czy słabego krążenia. To także wyjątkowo skuteczny zabieg dla osób, które borykają się z łysieniem androgenowym o uwarunkowaniach genetycznych. Substancje wstrzykiwane w skórę w trakcie zabiegu mezoterapii zatrzymują wypadanie włosów, hamują proces ich słabnięcia i wspierają ich odrastanie. Cebulki włosów otrzymują bowiem dawkę wartościowych składników – w rezultacie na głowie pojawia się coraz więcej „baby hair”, a kondycja i wygląd kosmyków również są znacznie lepsze. Zabieg mezoterapii igłowej na skórę głowy najlepiej powtórzyć kilka razy w odstępach 7-10 dni.


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.