Zadzwoń do nas

Blog

Karboksyterapia - dwutlenek węgla w służbie urody!
14.07.2021

Dowiedz się dlaczego dwutlenek węgla został okrzyknięty hitem w dziedzinie nowoczesnej kosmetologii!

 


Karboksyterapia, czyli dwutlenek węgla w służbie urody!

Karboksyterapia to zabieg, w którym dwutlenek węgla wykorzystywany jest do pobudzenia fizjologicznych procesów zachodzących w komórkach i tkankach. Dzięki temu można w naturalny sposób poprawić wygląd i sprężystość skóry – na twarzy lub w wybranych obszarach ciała, pozbyć się niechcianego tłuszczu, a nawet stymulować porost włosów.

 

Karboksyterapia zwana jest również infuzją CO2, ponieważ polega na zaaplikowaniu dwutlenku węgla – w skórę (śródskórnie albo podskórnie) lub w podskórną tkankę tłuszczową. CO2 podaje się przy pomocy przystosowanego do tego urządzenia, zapatrzonego w specjalną głowicę generującą małe ukłucia, co dodatkowo stymuluje procesy odmładzania i regeneracji.

Karboksyterapia może być stosowana na dowolną część ciała (od stóp do owłosionej części głowy), a główny aktor sceny, czyli dwutlenek węgla, uruchamia w miejscu podania wiele różnych biologicznych reakcji.

 

Karboksyterapia pobudza regenerację i usuwanie toksyn!

Dwutlenek węgla w organizmie występuje naturalnie, lecz jest produktem ubocznym, powstającym w procesach przemiany materii. Oddawany jest do krwiobiegu przez każdą komórkę ciała, wędruje z nurtem krwi do płuc, a następnie ulatnia się z organizmu z każdym wydechem. Kiedy jego ilość we krwi wzrasta, organizm interpretuje to jako niedotlenienie i uruchamia wiele mechanizmów mających doprowadzić do tego, że – w ramach przeciwwagi – we krwi zwiększy się ilość tlenu, która będzie docierać do komórek. W odpowiedzi na zaaplikowanie CO2, w obszarze poddanym karboksyterapii następuje więc silne pobudzenie krążenia zarówno w naczyniach krwionośnych, jak i limfatycznych. Dzięki temu tkanki zostają lepiej dotlenione i odżywione, a obrzęki znikają.

 

To nie wszystkie efekty działania CO2 w tkankach. Otóż w obszarze poddanym karboksyterapii gromadzą się naturalne czynniki wzrostu, w tym czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. Jest on silnie zaangażowany w tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Im więcej naczyń, tym, oczywiście, lepsze mikrokrążenie, dotlenienie i odżywienie obszaru poddawanego terapii – w takich warunkach tkanki szybko się regenerują.

Regeneracja pobudzana jest przez karboksyterapię także w inny sposób. Tkanki reagują na obecność CO2 kontrolowanym stanem zapalnym, który powstaje w obszarze poddanym zabiegowi. To z kolei stanowi wyraźny sygnał dla fibroblastów, że powinny zwiększyć swoją aktywność. Rezultat? Przemodelowanie struktury skóry dzięki wzbogaceniu jej o nowe zasoby kolagenu i elastyny.

 

Dwutlenek węgla kontra tłuszcz!

Dwutlenek węgla ma tę właściwość, że łączy się z wodą znajdującą się w tkankach i w wyniku tego przekształca się częściowo w kwas węglowy. Powoduje to wzrost kwasowości na poziomie tkanek i prowadzi do uszkodzenia adipocytów (komórek tłuszczowych) oraz uwolnienia ich zawartości. Uwolniony tłuszcz jest następnie przekształcany do prostych związków, które mogą być ponownie wykorzystane przez organizm lub usunięte.

Ponieważ CO2 ma zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych i pobudzania mikrokrążenia, zmetabolizowane pozostałości po tłuszczu uwolnionym z adipocytów są sprawnie usuwane z organizmu. Dzięki karboksyterapii zmniejsza się więc ilość komórek tłuszczowych, a na dodatek zniszczeniu ulegają także struktury odpowiedzialne za powstawanie cellulitu.

 

Karboksyterapia – korzyści dla ciała!

Karboksyterapię można zastosować na dowolny, wymagający zaopiekowania obszar ciała. Rezultaty będą zależeć od celu i miejsca zaaplikowania dwutlenku węgla. I tak oto można:

  • zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i cellulit, stosując karboksyterapię na brzuch, uda, pośladki, łydki i kolana;
  • zredukować zmarszczki i poprawić wygląd okolicy oczu, jeśli dwutlenek węgla poda się w skórę twarzy, szyi, dekoltu;
  • wyraźnie zregenerować skórę przez pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny, a także wyrównać jej koloryt – aplikując CO2 na dłonie, blizny i rozstępy lub na obszary wymagające bioodnowy i przywrócenia im sprężystości, np. twarz, szyja, dekolt;
  • wzmocnić cebulki włosowe, aplikując karboksyterapię na owłosioną skórę głowy;
  • zlikwidować „chomiki”, podając CO2 w dolną część twarzy lub inny obszar objęty zwiotczeniem.

 

Sporo tych zastosowań – dlatego karboksyterapia od momentu jej wprowadzenia do katalogu zabiegów okrzyknięta została hitem nowoczesnej kosmetologii, a sam dwutlenek węgla nazywany bywa upiększającym cudownym gazem. Słusznie, bo dzięki karboksyterapii można odmładzać wygląd, modelować sylwetkę i owal twarzy, likwidować oporny tłuszcz i cellulit, zmniejszać obwód bioder, pośladków, łydek, ud, pozbyć się niedoskonałości skóry, a samą tkankę – zregenerować i wzmocnić jej strukturę.

 

Już jeden zabieg karboksyterapii przynosi pozytywne efekty. Jeśli wykona się ich kilka w serii, rezultaty będą jeszcze lepsze.

 

 

 

 

 

 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.