Zadzwoń do nas

KOSMETOLOGIA

KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę CO2 za pomocą specjalnego urządzenia generującego małe nakłucia. Doprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. W skórze gromadzą się naturalne czynniki wzrostu, np. śródbłonka naczyniowego, dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia i dochodzi do odnowy komórek.

Dzięki zabiegowi karboksyterapii, przywrócona zostaje również sprawniejsza cyrkulacja chłonki gromadzonej przy obrzękach zarówno w małych obszarach jak dolne powieki oraz dużych, np. kończyn dolnych. Kolejną reakcją wywoływaną przez CO2 jest kontrolowany stan zapalny, który powoduje stymulację fibroblastów do tworzenia kolagenu.

Dzięki temu skóra staje się grubsza, a co za tym odmłodzona. Po wniknięciu do organizmu CO2 rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozgrzewa naczynie krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu.
Wprowadzone za pomocą karboksyterapii CO2, działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, które pękają uwalniając triglicerydy. Uszkodzeniu pod wpływem CO2 ulegają również struktury przyczyniające się do powstawania cellulitu.

Wskazania:

  • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki – redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu
  • podbródek – redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu
  • owłosiona skóra głowy – wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu
  • skóra pod oczami i kurze łapki- redukcja cieni pod oczami, wałeczków pod dolna powieką z tkanką tłuszczową, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek
  • skóra twarzy, szyi i dekoltu- redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia
  • dłonie – regeneracja skóry i poprawa kolorytu
  • blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów
 

Karboksyterapia - efekty zabiegu:
W zależności od tego, w jakim celu i obszarze ciała przeprowadzany jest zabieg, można zaobserwować następujące efekty: wyszczuplenie, usunięcie opornego tłuszczu, zmniejszenie obwodu pośladków, bioder, ud, łydek, redukcja cellulitu i rozstępów, wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie i odmłodzenie skóry, odmłodzenie dłoni, pozbycie się cieni pod oczami, redukcja blizn.

Zapraszamy na zabiegi karbnoksyterapii do naszej kliniki - Katowice, ul. Zabrska 7/1.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.