Zadzwoń do nas

Blog

Problem z nawilżeniem skóry, kiedy grzeją kaloryfery? Znamy na to sposoby!
12.01.2022

Kiedy codzienne starania nie mogą podołać zimowemu przesuseniu skóry postaw na te zabiegi!


Kiedy kaloryfery grzeją, konieczne jest nawilżanie skóry, ponieważ tkanka staje się odwodniona, a w efekcie – przesuszona. Przedstawiamy najlepsze zabiegi na nawilżenie skóry w pełni sezonu grzewczego.

 

Pielęgnacja skóry przesuszonej centralnym ogrzewaniem – profesjonalna lub domowa – powinna dążyć do zapewnienia tkance odpowiedniego nawodnienia. Zanim jednak zaczniemy nawilżać skórę, warto ją poddać działaniu peelingu. Po to, aby usunąć zrogowaciały naskórek, a dzięki temu odsłonić te warstwy skóry, które nawilżać się... opłaca. Tak – opłaca, ponieważ wierzchnie warstwy naskórka to komórki martwe, które w najbliższym czasie i tak uległyby naturalnemu złuszczeniu. Komórki te są także zrogowaciałe, a przez to – nieprzepuszczalne dla wody. Z tego powodu próby dostarczenia wilgoci z zewnątrz do głębszych warstw skóry przez martwy naskórek skazane są na niepowodzenie. I tylko dobry peeling może temu zaradzić.

 

Peelingi, które ułatwią nawilżenie skóry

W przygotowaniu skóry do zabiegów nawilżających bardzo dobrze sprawdza się peeling kawitacyjny. To zabieg, w którym dzięki wibracjom ultradźwiękowym oczyszcza się skórę ze zrogowaciałego naskórka, a dodatkowo funduje się jej mikromasaż poprawiający mikrokrążenie. To znakomicie dotlenia komórki, ale też – co istotne dla samego nawilżenia – zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Z tego powodu bezpośrednio po peelingu kawitacyjnym można zastosować wybrany zabieg nawilżający skórę bądź maskę – nakładaną w gabinecie i/lub w domu.

Mamy też w ofercie zabieg, który jest absolutną rewelacją dla skóry spragnionej nawilżenia. Podczas tego zabiegu skóra – poza głębokim oczyszczeniem i dostarczeniem doń odpowiedniej ilości wilgoci – zostanie również odświeżona. To nie wszystko, ponieważ kolejną korzyścią jest efekt liftingujący. Mowa o Exclusive Hydrorenew – wieloetapowym zabiegu, w którym wykorzystuje się cząsteczki aktywnego wodoru, ultradźwięki, fale radiowe, antyoksydanty, peeling chemiczny i infuzje tlenowe. Uzyskane rezultaty są spektakularne – o czym przekonało się już wielu naszych pacjentów. Co ważne, zabieg ten można zastosować do nawilżania skóry samodzielnie albo też można łączyć go z innymi procedurami, co wykorzystujemy w naszych autorskich terapiach.

 

Zabiegi na nawilżenie skóry od zewnątrz i od środka

Do skutecznego nawilżenia skóry wysuszonej (m.in. przebywaniem w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem), suchej i odwodnionej, a także skóry z brakiem elastyczności, pozbawionej blasku proponujemy zabieg Hydra Perfect. Uda się dzięki niemu nie tylko nawilżyć tkankę, ale również wzmocnić jej barierę hydrolipidową, czyli strukturę, która zapewnia skórze naturalną ochronę przed odwodnieniem i przesuszeniem, ponieważ zapobiega ucieczce wody znajdującej się w żywych warstwach tej tkanki.

Odwodnioną i przesuszoną skórę można – i trzeba – nawilżać również od środka. Przypominamy więc o nawadnianiu ciała poprzez wypijanie w ciągu doby minimum dwóch litrów wody – najlepiej niegazowanej. Służy to odpowiedniemu nawilżeniu skóry, ponieważ wypita woda lokowana jest m.in. w macierzy międzykomórkowej – pomiędzy cząsteczkami kwasu hialuronowego. Przypomnimy tu, że kwas hialuronowy wykazuje niesamowitą zdolność do wiązania wody – jedna jego cząsteczka może związać aż około 200 molekuł wody!

Ilość kwasu hialuronowego w skórze można zwiększyć, podając go bezpośrednio do tkanki. Oprócz poprawy nawilżenia skóry pojawi się dodatkowo efekt znakomitego napięcia i zwiększonej elastyczności tej tkanki – w rezultacie uda się wypełnić zmarszczki. Kwas hialuronowy podawany jest do skóry z wykorzystaniem igły tak cienkiej, że nie pozostawia ona śladów w miejscu ukłucia, a także – co ważne dla wielu naszych pacjentów – do minimum redukuje dyskomfort i bolesność. Kiedy kwas hialuronowy znajdzie się w skórze, natychmiast zaczyna wiązać wodę – dlatego po zabiegu, który trwa zaledwie 10–20 minut, widać bezpośrednie rezultaty w postaci lepiej nawilżonej i wygładzonej tkanki. Efekty te utrzymują się najczęściej do 18. miesięcy, ale dla otrzymania optymalnego rezultatu zabieg można powtarzać co 6–20 miesięcy. Oznacza to, że bez przeszkód można skórze zaaplikować kwas hialuronowy w kolejnym sezonie grzewczym.

 

Zapraszamy do umówienia terminu wizyty na zabiegi służące nawilżeniu i pielęgnacji skóry przesuszonej z powodu centralnego ogrzewania. Zadzwoń już dziś – bo w pełni sezonu grzewczego skórze bardzo chce się pić.


 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.