Zadzwoń do nas

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK ↓

Kwas hialuronowy ★

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w naszym organizmie substancja, której zadaniem jest wiązanie wody. Z biegiem lat zmniejsza się ilość cząsteczek kwasu hialuronowego, w związku z czym następuje powolny proces starzenia się skóry. Zabiegi  wykonywane kwasem hialuronowym mają na celu utrzymać i poprawić nawilżenie skóry, jej elastyczność i ogólną kondycję.

Kwas hialuronowy - wskazania

  • usuwanie zmarszczek w okolicy ust
  • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
  • powiększenie ust
  • modelowanie owalu twarzy
  • wolumetria twarzy
  • modelowanie kości policzkowych
  • modelowanie brody
  • korekta nosa kwasem hialuronowym
  • wypełnianie doliny łez
  • wypełnianie linii marionetki

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym - efekty

Kwas hialuronowy (HA) do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząstek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Tym samym zapewniają wyjątkową zdolność ujędrniania, podniesienia i wygładzenia skóry. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do poszczególnych warstw skóry, zależnie od zalecanej głębokości wstrzykiwania.

Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega naturalnemu zmetabolizowaniu w bezpieczny sposób.

Ogromną zaletą preparatu jest to, iż nie pozostawia żadnych trwałych zmian w skórze. Należy jednak pamiętać, że trwałość preparatu zależy od wieku, rodzaju skóry, sposobu odżywiania, trybu życia a także nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych, sauny i solarium.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym - przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w nieczuleniu miejscowym. Preparat podawany jest przy pomocy cienkiej igły, która nie zostawia śladów w miejscu wkłucia i redukuje do minimum bolesność. Elastyczność i zdolność wiązania wody powoduje, że po wstrzyknięciu preparatu pod skórę wypełnia on i wygładza naturalnie zmarszczki. Po trwającym około 10-20 minut zabiegu pacjent może dostrzec jego bezpośredni rezultat. Następnie po zabiegu może wrócić do zwykłych codziennych obowiązków. Pełny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach, kiedy preparat prawidłowo ułoży się w tkankach.

Zapraszamy na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego do naszej kliniki - Katowice, ul. Zabrska 7/1.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.