Zadzwoń do nas

Blog

Trądzik różowaty latem - jak się go pozbyć? Leczenie.
26.07.2022

Dlaczego latem twój trądzik różowaty daje o sobie znać ze zwiększoną siłą? Jakie są sposby, żeby się go pozbyć? Rodzaje skóry najbardziej podatne na trądzik różowaty? Dowiedz się już dziś!


Trądzik różowaty i lato to niedobrana para, gdyż słońce, ciepło i klimatyzacja to główne o tej porze roku czynniki, które nasilają niepożądane skórne objawy choroby. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i przedstawiamy zabiegi, dzięki którym można cieszyć się piękną, ukojoną cerą o wyrównanym kolorycie.

 

Trądzik różowaty, co trzeba wyraźnie podkreślić, nie jest efektem tymczasowego podrażnienia skóry. To choroba – zapalna i przewlekła – dlatego kontakt z doświadczonym dermatologiem jest niezbędny w opracowaniu najwłaściwszej terapii zmian i działań profilaktycznych, dzięki którym nie dopuści się do nasilenia objawów i pogorszenia stanu cery. Schorzenie najczęściej dotyka kobiety. Jego znakiem rozpoznawczym jest wyraźne zaczerwienienie twarzy będące objawem utrwalonym, czyli takim, które nie zniknie ze skóry, kiedy, na przykład, opadną emocje bądź wróci się do równowagi po wysiłku fizycznym.

 

Trądzik różowaty latem - czy dieta ma znaczeni

Trądzik różowaty najczęściej związany jest z cerą naczynkową. Jest ona wrażliwa, kapryśna i trudna w pielęgnacji, a na dodatek źle reaguje na gwałtowne zmiany temperatur i działanie ciepła. Szkodzą jej też promieniowanie słoneczne i przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, czyli czynniki, które komponują się z okresem letnim. Aby więc nie doszło do zaostrzenia zmian trądzikowych, należy chronić skórę przed działaniem promieniowania UV – stosując dedykowane cerze naczynkowej i z trądzikiem różowatym kosmetyki z filtrem o wysokich wartościach SPF. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie słońce mocno operuje, a więc na plaży, nad wodą i w wysokich partiach gór.

 

Jak pozbyć się trądziku różowatego? Jakie choroby współistniejące mają wpływ na trądzik różówaty?

Chcąc pozbyć się trądziku różowatego, należy cerę oczyścić, ukoić, wyciszyć, nawilżyć oraz zadziałać na naczynka krwionośne – zamknąć pęknięte, a u pozostałych wzmocnić ścianki. W oczyszczaniu cery naczyniowej, z trądzikiem różowatym niezawodnie sprawdzą się peelingi medyczne. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji związków chemicznych, w tym kwasu azelainowego czy migdałowego, i właściwie dopasowanym ich stężeniom można nie tylko pozbyć się niedoskonałości, ale i wyrównać pięknie koloryt cery. Dodatkowo peelingi dobrze wpływają na ogólną kondycję skóry – przy naczyniowym typie tej tkanki ma to spore znaczenie dla okiełznania wrażliwości cery.

Zabiegiem, który znakomicie wycisza, zmniejsza zaczerwienienia i nadreaktywność skóry naczynkowej – przyczynę powstawania rumienia na twarzy – jest terapia Red Stop. Można ją stosować bez względu na wiek. Na skórę działa się składnikami naturalnymi, takimi jak miłorząb japoński, kasztanowiec, oczar wirginijski i witamina C. Miłorząb i kasztanowiec wzmacniają naczynia krwionośne, oczar wirginijski łagodzi podrażnienia skóry, a witamina C jest nie tylko znakomitym antyoksydantem, ale również wspomaga wzmacnianie naczyń krwionośnych, gdyż jest niezbędna do wytworzenia kolagenu – białka stanowiącego podstawowy składnik ścian naczyń krwionośnych.

Celując w likwidację trądziku różowatego, na skórę naczyniową i wrażliwą możemy zadziałać również kompleksowo – wieloetapowym i wieloelementowym zabiegiem Exclusive Hydrorenew. Wykorzystuje się tutaj cząsteczki aktywnego wodoru, ultradźwięki, fale radiowe, antyoksydanty, peeling chemiczny, a także infuzję tlenową. Rezultaty są spektakularne i to już po pierwszym zabiegu! Skóra jest bowiem znakomicie nawilżona i odświeżona, głęboko oczyszczona i wygląda jak po liftingu. Trądzik różowaty jest najbardziej nasilony latem 

 

Profesjonalna profilaktyka trądziku i leczenie rumienia

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego w Lenartowicz Clinic dostępny jest zabieg wycelowany w profilaktykę trądziku różowatego. Umożliwia on również leczenie rumienia i zapobiega jego powstawaniu na skórze płytko unaczynionej i wrażliwej. Ponieważ zabieg ten wskazany jest także do usuwania skutków fotostarzenia, dlatego na lato (i po lecie) będzie, jak znalazł. Tym bardziej, że procedura zabiegowa zaczyna się od nałożenia na oczyszczoną twarz zimnego żelu – ma on właściwości chłodzące i zmniejszające obrzęk twarzy. Następnie skóra jest naświetlana światłem IPL. Świetlne strzały docierają aż do naczyń krwionośnych, a tam absorbowane są przez hem – czerwony barwnik, który zawarty jest hemoglobinie znajdującej się w erytrocytach – i zamieniane w energię cieplną. Wskutek gwałtownego podgrzania krwi w naczynku dochodzi do koagulacji białek – efektem tego jest obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynka. Ścianki takiego naczynia zapadają się i z czasem naczynko to ulega naturalnemu wchłonięciu i zanika.

Po zabiegu skóra staje się wyciszona, poprawiają się jej napięcie i koloryt, a rumień i zmiany naczyniowe są mniejsze. Opisane efekty pojawiają się stopniowo, gdyż proces zanikania naczyń krwionośnych, obkurczonych pod wpływem światła IPL, może trwać kilka tygodni. Ponieważ naczynia, które zaangażowane są w powstawanie rumienia, leżą na różnej głębokości pod skórą, mogą mieć różną średnicę, a także różny kolor i może ich być mniej bądź więcej, do pozbycia się rumienia trzeba zazwyczaj poddać się serii około 5-6 zabiegów. Efekt w postaci cery o jednolitym kolorze jest jednak wart tego zachodu.

Wspomnimy jeszcze, że światło IPL wykorzystywane jest do laserowego leczenia trądziku.

Światło to nie narusza delikatnej struktury skóry i nie powoduje długotrwałych uszkodzeń tkanek, które sąsiadują z obszarem naświetlania. Stąd bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności.

 

Metody pielęgnacji w trądziku różowatym

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym często odgrywa znaczącą rolę w procesie leczenia. Kosmetyki przeznaczone do cery  dotkniętej trądzikiem różowatym powinny spełniać swoje właściwości lecznicze, a także pielęgnować i po części maskować zaczerwienienie.

Świadoma pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym powinna opierać się o delikatne oczyszczanie, tonizację, nawilżenie, ukojenie  i zmniejszenie rumienia. Jest to możliwe, dzięki odpowiedniemu doborowi kosmetyków i kosmeceutyków. Pierwszy etap – oczyszczanie ma za zadanie usunąć makijaż i wszelkie inne zanieczyszczenia zalegające na skórze. Rekomendowane są delikatne żele i pianki myjące, a także mleczka i olejki. Istotnym jest dobór takiego kosmetyku który po pierwsze nie wymaga mocnego pocierania (uwaga na zaczerwienienie!), a po drugie zawiera dopasowane składniki aktywne. W składzie warto zwracać uwagę na składniki takie jak kwas salicylowy w niskim stężeniu, czy kojący D-panthenol. Tonik może również działać łagodząco i antybakteryjnie, dzięki zawartości kwasu szikimowego, lub srebra koloidalnego. Istotnym jest, aby nie podrażniał i nie wysuszał skóry. Krem do cery z trądzikiem różowatym powinien chronić, nawilżać i koić zaognioną skórę. Świetnie sprawdza się kwas azelainowy, a także prebiotyki i emolienty. Krem do skóry z trądzikiem różowatym bardzo często posiada delikatny, zielony pigment. Ma on za zadanie wizualnie zmniejszyć zaczerwienienie. Dobrym wyborem jest rozszerzenie pielęgnacji o serum na zaczerwienienia. W ich składzie spotykamy witaminę C i rutynę, które wzmacniają naczynia krwionośne, a także wyciąg z kasztanowca redukujący zaczerwienienia.

Prawidłowo dobrana pielęgnacja  domowa stanowi przedłużenie działania efektów zabiegów profesjonalnych.    

Zadzwoń już dziś do Lenartowicz Clinic, jeśli masz trądzik różowaty – poradzimy, jak się go pozbyć i odzyskać piękną cerę jeszcze tego lata :-)!


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.