Zadzwoń do nas

Medycyna estetyczna

LECZENIE RUMIENIA

Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy niekoherentnym źródłem światła. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.

Wskazania do leczenia rumienia

  • usuwanie efektów fotostarzenia – poszerzonych naczyń krwionośnych, przebarwień, wiotkości skóry ( na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach)
  • usuwanie rumienia na twarzy
  • profilaktyka w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia
  • profilaktyka trądziku różowatego

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • padaczka
  • rozrusznik serca
  • karmienie piersią

Przebieg zabiegu

Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale aplikuje się na skórę serię świetlnych strzałów. 
Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. 
Promień gwałtownie podgrzewa wówczas krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Po pewnym czasie również ścianki naczynia zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. 
Zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.

Efekt

Następuje poprawa napięcia i kolorytu skóry oraz leczenie rumienia - wyciszenie i  redukcja zmian naczyniowych. Efekty każdego zabiegu widoczne są stopniowo, czasem proces ich zanikania może wynosić nawet kilka tygodni. Aby pozbyć się rumienia zwykle potrzeba ok. 5 – 6-ciu zabiegów,zależne jest to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Zapraszamy na terapię leczenia rumienia do naszej kliniki - Katowice, ul. Zabrska 7/1.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.