Zadzwoń do nas

Blog

Usta jak modelowane !
09.02.2021

6 zabiegów, które sprawią, że Twoje usta będą idealne.


Kuszące, zmysłowe, pięknie ukształtowane – przedstawiamy najlepsze zabiegi na modelowanie ust!

Modelowanie ust w gabinecie medycyny estetycznej przynosi szereg korzyści – poprawia kontur i wypełnienie delikatnych tkanek, niweluje asymetrię, poprawia atrakcyjność. Korzystnie też wpływa na nawilżenie, jędrność i napięcie czerwieni warg. Dzięki temu usta stają się młodsze i pełne zmysłowego wigoru.

Modelowanie ust – na czym to polega?

Do modelowania ust w Lenartowicz Clinic wykorzystujemy kwas hialuronowy. To wspaniały związek, dzięki któremu można skutecznie i głęboko usta nawilżyć, dodać im objętości, a także – zmniejszyć bądź całkowicie wygładzić zmarszczki istniejące bezpośrednio w sąsiedztwie ust oraz zlikwidować lub przynajmniej zmniejszyć asymetrię ust.

To nie wszystko, bo można także dzięki kwasowi hialuronowemu unieść opadające kąciki ust. W ten sposób uzyskujemy od razu dwa pozytywne efekty: po pierwsze wymodelowane usta, a po drugie – młodszy wyraz twarzy.

Kwas hialuronowy sprawdza się bardzo dobrze, kiedy mamy zamiar uwydatnić usta – delikatnie lub w sposób bardziej znaczący, którego efektem będzie powiększenie ust. Z zabiegu modelowania ust z wykorzystaniem tego bioskładnika często korzystają osoby, które mają usta wąskie bądź płaskie.

Ponieważ kwas hialuronowy słynie ze swojego znakomitego potencjału zatrzymywania wody, dlatego po zabiegu z jego wykorzystaniem czerwień warg staje się ponętnie wilgotna i wygląda, jakby była subtelnie pokryta błyszczykiem.

Usta są nadzwyczaj delikatnym, a jednocześnie silnie eksponowanym elementem twarzy, z tego powodu bardzo dużą zaletą stosowania kwasu hialuronowego jest to, że uzyskane efekty utrzymują się długo – bo do 18 miesięcy. Natomiast kiedy rezultaty ustępują, nie pozostają na ustach żadnej trwałej zmiany.

Modelowanie ust nie ogranicza się do zabiegów wykonywanych jedynie na samej czerwieni warg. Na piękny kontur ust oraz atrakcyjny, młody wygląd tego elementu wpływają również zabiegi wykonywane w innych partiach twarzy – najczęściej w bezpośredniej okolicy ust, ale także w pewnym oddaleniu od nich.

Jak to możliwe ?

Dzieje się tak, gdyż twarz jest swoistym systemem naczyń połączonych – znajdujące się w tym obszarze mięśnie, ścięgna i skóra nawzajem na siebie wpływają. Kiedy kondycja jednego z elementów tej układanki zaczyna się pogarszać, skutki odbijają się na pozostałych składowych. I odwrotnie – poprawa, na przykład, napięcia mięśni twarzy czy ujędrnienie skóry i leżącej tuż pod nią tkanki podskórnej dają pozytywny efekt również w obszarze ust. Zależności te wykorzystywane są podczas zabiegów, w których nie poprzez bezpośrednie działanie na usta, lecz poprzez oddziaływanie na tkanki znajdujące się w ich sąsiedztwie poprawiany jest wygląd samych ust.

Przykład ? Jeśli wykona się korektę zmarszczek toksyną botulinową w okolicy ust, nie tylko łagodnieje wyraz twarzy, ale też i same usta polegają wygładzeniu. Toksynę botulinową można wykorzystać także do usunięcia tzw. zmarszczek palacza – bardzo specyficznych, utrwalonych bruzd, które powstają w trakcie marszczenia ust podczas trzymania w nich papierosa i zaciągania się dymem.

Usuwanie zmarszczek wokół ust i wypełnianie tej okolicy – jak to się robi?

Ponieważ okolica ust jest bardzo delikatna, toteż wykorzystywane do poprawy jej wyglądu preparaty i zabiegi również muszą cechować się wyjątkowo subtelnym lecz jednocześnie skutecznym wpływem. Usuwanie zmarszczek wokół ust w ten sposób umożliwia między innymi SUNEKOS – innowacyjny system regeneracji macierzy pozakomórkowej, w którym drogą mezoterapii igłowej podaje się bioaktywne aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Ponieważ preparat ten wspomaga kompleksową odbudowę macierzy pozakomórkowej, to efekt, jaki widzimy na powierzchni skóry otaczającej usta, wynika z wielu procesów i zjawisk: nawilżenia głębokich i powierzchniowych warstw skóry, działania antyoksydacyjnego preparatu, delikatnej poprawy wolumetrii, a także redukcji głębokich zmarszczek i poprawy jędrności skóry.

Redukcję zmarszczek w okolicach ust można uzyskać również dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii HIFU. W trakcie zabiegu fala o wysokiej częstotliwości wprawia w ruch komórki. Wskutek tego doprowadza do ich tarcia o siebie i wytworzenia ciepła. Prowadzi to do mikrooparzeń tkanki wewnętrznej, co z kolei silnie pobudza procesy regeneracji uszkodzeń. Ponieważ powierzchnia skóry wokół ust pozostaje nietknięta, już bezpośrednio po zabiegu HIFU – dzięki skróceniu włókien kolagenowych – można obserwować pierwsze pozytywne, chodź na razie niewielkie zmiany. Postęp procesu odbudowy tkanek i wygładzenia zmarszczek wokół ust potrwa jeszcze przez kilka tygodni, ale z każdym dniem zmarszczki wokół ust będą coraz mniej widoczne, a same usta zaczną odzyskiwać ponętny kontur.

Do likwidacji zmarszczek w okolicach ust, a także bruzd znajdujących się w kącikach ust i zmarszczek nosowo-wargowych, można wykorzystać silny stymulator tkanek RADIESSE. Ten oparty na hydroksyapatycie wapnia preparat wstrzykuje się w miejsca, które wcześniej były w sposób naturalny wypełnione tkanką, a w wyniku starzenia się, zapadają się. Po jego zastosowaniu uzyskuje się delikatne modelowanie ust, a także znikają głębsze zmarszczki.

Wypełnienie kącików ust oraz bruzd nosowo-wargowych, które nadają twarzy i ustom zawzięty wygląd, można uzyskać również dzięki zabiegowi z zastosowaniem preparatu VOLUMA – wolumetrycznego wypełniacza z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy pomaga odzyskać utraconą objętość tkanek. Dzięki wypełnieniu okolicy kącików, usta nabierają atrakcyjnego, młodego wyglądu.

Masz pytanie ? Chcesz umówić się na zabieg ?

 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.