Zadzwoń do nas

Blog

Cera bez skazy !
26.05.2021

Top 10 zabiegów gwarantujących idealną skórę bez Photoshopa !


Spełnienie marzenia o cerze bez skazy w dzisiejszych czasach nie jest trudne. Wystarczy dobrze dobrać zabiegi likwidujące określone niedoskonałości na skórze, podeprzeć to konsekwencją i dobrze zaplanowaną pielęgnacją w domu. Efekt – cera jak malowana! Przedstawiamy zabiegi, które dają najlepsze rezultaty przy konkretnych niedoskonałościach cery.

Trądzik i blizny potrądzikowe

Dobrze zacząć walkę o cerę bez skazy od zastosowania peelingów – medycznych . Zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka i wierzchnich warstw skóry za pomocą starannie dobranej kompozycji składników chemicznych. I tak na przykład ZO® 3 – Step Peel™ jest kombinacją trzech kwasów: salicylowego, trichlorooctowego i mlekowego, które zostały połączone z kompleksem retinolowym i czynnikiem głęboko nawilżającym. Ta unikatowa kompozycja dogłębnie i wielowymiarowo złuszcza skórę i pielęgnuje ją. Panom szczególnie polecany V-Carbon Peeling Węglowy – trzyetapowy zabieg, który oczyszcza skórę trądzikową i zanieczyszczoną, wyrównuje jej koloryt, a także sprzyja regeneracji i głęboko nawilża.

Uwaga! Peelingi medyczne mogą być stosowane także do likwidacji wielu innych niedoskonałości skórnych – rozstępów, przebarwień i uszkodzeń posłonecznych.

Peeling kawitacyjny to kosmetologiczny zabieg dla skóry trądzikowej, ale sprawdza się także w rozjaśnianiu przebarwień i plam pigmentacyjnych. Skóra przy użyciu wibracji ultradźwiękowej zostaje pięknie oczyszczona, wygładzona i poddana mikromasażowi. Staje się dzięki temu lepiej dotleniona i odżywiona oraz nabiera naturalnej promienności.

Do oczyszczania cery można także wykorzystać mikrodermabrazję i retixbrazję. Ta pierwsza polega na ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka przy pomocy głowic pokrytych drobinkami naturalnego diamentu. Retixbrazja działa na skórę wielowymiarowo, bo to intensywna terapia z retinolem, witaminą C i antyoksydantami. Dzięki zabiegowi skóra odzyskuje jednolity koloryt, zmniejsza się widoczność blizn i śladów pozapalnych.

W walce z trądzikiem i jego pozostałościami wykorzystujemy w Lenartowicz Clinic również naszą autorską terapię – Acne Control. A także laser, który obkurcza grudki trądzikowe i zabija bakterie w głębszych warstwach skóry. Wiązka laserowa zmniejsza też nadmierną produkcję sebum i czyni skórę odporniejszą na powstawanie blizn. Głęboką poprawę stanu skóry trądzikowej zapewnia również Neauvia Restore System. Ponieważ działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach, znakomicie wspomaga regenerację skóry – a to oznacza, że blizny potrądzikowe będą mniej widoczne. Podobny efekt przynosi zastosowanie urządzenia Plasma IQ. Generuje ono mikrowiązki plazmy, które w skórze powodują powstanie ciepła. Energia termiczna stymuluje produkcję nowych zasobów kolagenu dzięki któremu cera odzyskuje naturalną gładkość.

Rozstępy i blizny o różnym pochodzeniu

Poza wspomnianymi wyżej mikrodermabrazją, retixbrazją, peelingiem kawitacyjnym, Plasmą IQ, w likwidacji blizn i rozstępów pomogą również inne zabiegi. Na przykład karboksyterapia, w trakcie której do skóry – za pomocą specjalnego urządzenia generującego małe nakłucia – wprowadza się dwutlenek węgla. Zwiększa to przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego zabiegowi oraz aktywuje fibroblasty do produkcji kolagenu. Pobudzenieufibroblastów i produkcji kolagenu sprzyjają też zabiegi mezoterapii bezigłowej oraz mezoterapii mikroigłowej Dermapen. W pierwszej wprowadza się bezpośrednio do wnętrza komórek substancje aktywne zawarte w odpowiednio skomponowanym koktajlu witaminowym. Z kolei w mezoterapii mikroigłowej Dermapen fibroblasty zostają pobudzone dzięki kontrolowanym nakłuciom skóry wykonywanym na różną głębokość.

Całkowicie spersonalizowaną terapią do likwidacji blizn i rozstępów jest CFG Harmony, w której wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe z krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Koncentrat osocza bogatopłytkowego jest wstrzykiwany w skórę, co silnie pobudza procesy odbudowy tej tkanki. W rezultacie blizny stają się mniej widoczne.

Przebarwienia, rumień, nierówny koloryt

Do redukcji przebarwień można wykorzystać opisane już wyżej: peeling kawitacyjny, Neauvia Restore System, mikrodermabrazję i retixbrazję, a także światło IPL i zabiegi Dermamelan oraz Cosmelan.

Cosmelan uznaje się za najskuteczniejszą kurację wybielającą o natychmiastowym działaniu depigmentacyjnym. Zabieg może okazać się skuteczny w usuwaniu przebarwień typu melasma (ostuda), a także takich, które powstały po stosowaniu środków hormonalnych i leczeniu ostudy u ciężarnej. Można go stosować o każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry. Podobnie stosować można Dermamelan – zabieg likwidujący przebarwienia, oparty jest na działaniu antyoksydantów i ditlenku tytanu.

Naświetlania światłem IPL to dobry wybór do zmniejszania i likwidacji zarówno przebarwień, jak i rumienia. Światło IPL pochłaniane jest przez hemoglobinę – białko zawierające czerwony barwnik krwi. W krwinkach energia niesiona przez fotony jest uwalniana, przez co w sposób kontrolowany i miejscowo niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Zamknięte naczynko ulega naturalnemu wchłonięciu, co zmniejsza pajączki skórne, a także wycisza rumień.

Z rumieniem bardzo dobrze poradzi sobie także terapia Red Stop. Dzięki aktywnym składnikom roślinnym i witaminowym doprowadza do ukojenia i wzmocnienia naczyń włosowatych, obkurczenia widocznych pajączków i zmniejszenia wrażliwości receptorów skóry. Efekt, który widać, to mniejszy rumień i uspokojenie skóry naczynkowej – niezależnie od wieku pacjenta. Koloryt skóry wyrównujemy poprzez zabiegi służące usunięciu wierzchnich warstw naskórka i skóry, a także poprzez zabiegi Skin Glov oraz Brightening Skin. Oba dedykowane są cerze szarej, zmęczonej i bez blasku, natomiast drugi szczególnie sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej, z trądzikiem różowatym czy rumieniem.

Chcesz się dowiedzieć jaki zabieg będzie dla Ciebie idealny ?  Chcesz umówić wizytę ? 

 

Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.