Zadzwoń do nas

Blog

Nogi grzechu warte!
09.11.2022

Gładkie i perfekcyjnie wymodelowane nogi? To możliwe!


Czy wiecie, że kluczem do realizacji marzenia o nogach grzechu wartych jest... usuwanie?

Usunąć bowiem trzeba zrogowaciały naskórek, zbędne owłosienie, zwiotczenia, przebarwienia i pajączki, a także cellulit. Przedstawiamy zabiegi, za które nogi podziękują.

 

O ile peeling nóg można wykonać samodzielnie w domu, to już na pozostałe zabiegi lepiej umówić się do profesjonalisty. Dotyczy to również samodzielnego usuwania nadmiernego owłosienia. Depilacja w domu nie jest bowiem dobrym pomysłem w przypadku osób z wrażliwą skórą, u których po goleniu, zastosowaniu środków chemicznych czy woskowaniu pojawiają się odczyny zapalne w postaci zaczerwienień. W Lenartowicz Clinic mamy dla tych zabiegów alternatywę, a jest nią...

 

Laserowe usuwanie owłosienia

Podczas depilacji laserowej nóg wiązka promieni przenika jedynie 2 mm w głąb skóry, powodując w pierwszej kolejności uszkodzenie mieszka włosowego, a następnie jego stopniowy zanik. Konsekwencją tego jest utrata włosa. Im ciemniejszy jest kolor mieszka głosowego w porównaniu do koloru skóry, tym skuteczniej usuwa się zbędne owłosienie, ponieważ światło lasera działa na melaninę – barwnik nadający kolor zarówno skórze, jak i mieszkom włosowym.

Warto pamiętać, że ponieważ włosy na skórze znajdują się w różnej fazie wzrostu, dlatego też nie wszystkie zostaną zniszczone podczas jednego zabiegu. Stąd depilację laserową trzeba powtórzyć kilka razy, aby uzyskać wymarzony efekt gładkich nóg.

 

Usuwanie zwiotczeń z nóg

Upływ czasu i/lub mała aktywność fizyczna mogą doprowadzić do nieestetycznego zwiotczenia skóry nóg – szczególnie w obszarze ud i kolan. Zabiegiem, który skutecznie pomaga pozbyć się tego typu niedoskonałości, jest HIFU. Wykorzystuje się tutaj falę o wysokiej częstotliwości, która przenikając do skóry sprawia, że komórki zaczynają się ruszać. Wskutek tarcia komórek o siebie i wytworzenia ciepła, w tkance dochodzi do zmian o charakterze mikropoparzeń. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, ale w głębi tej tkanki, czyli w obszarze naturalnie odpowiedzialnym za odmłodzenie, ujędrnienie i odpowiednie napięcie, zaczynają zachodzić intensywne procesy odbudowy i regeneracji. Pierwsze efekty HIFU widać bezpośrednio po zabiegu – wynikają one ze skrócenia włókien kolagenowych. Na całkowity rezultat należy poczekać kilka tygodni, ponieważ tyle trwa odnawianie jakości skóry wskutek odbudowy nowych zasobów kolagenu i elastyny.

Luźną skórę na wewnętrznej powierzchni ud, a także zwiotczenia nad kolanami można usunąć poprzez zabieg RF. Radiofrekwencja Pelleve to nieinwazyjny sposób na poprawę jakości skóry i utrzymanie jej młodego wyglądu, a czynnikiem aktywującym fibroblasty i tworzenie nowych zasobów białek jest fala radiowa. To zabieg bezpieczny, który w głębokich warstwach skóry powoduje wytworzenie ciepła – łagodnego mimo swej intensywności. Bezpośrednio po zakończeniu procedury widać pierwsze jej efekty – w postaci lepszego napięcia i wygładzenia skóry. Natomiast w ciągu kilku następnych tygodni tkanka nabiera lepszej jędrności i sprężystości.

 

Usuwanie cellulitu

Z pomarańczową skórką na nogach można rozprawić się w Lenartowicz Clinic na kilka sposobów. Jednym z nich jest karboksyterapia, czyli zabieg, w czasie którego przy pomocy specjalnego urządzenia generującego mikronakłucia wprowadza się w skórę dwutlenek węgla. Kiedy CO2 dostaje się pod skórę, wymusza zwiększenie przepływu krwi, czego konsekwencją jest lepsze dotlenienie i odżywienie obszaru poddawanego zabiegowi. Ponadto w obszarze leczonym gromadzą się naturalne czynniki wzrostu, co usprawnia mikrokrążenie i wspomaga odnowę komórek, a wywołany obecnością dwutlenku węgla kontrolowany stan zapalny stymuluje fibroblasty do tworzenia kolagenu i elastyny. CO2 doprowadza też do rozbijania złogów tłuszczowych, a ponieważ poprawia krążenie, dlatego przyspiesza metabolizm tłuszczu. Tak oto przy okazji likwidacji cellulitu niweluje się również niechcianą tkankę tłuszczową na nogach.

Cellulit można również usuwać z wykorzystaniem mezoterapii. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod wykorzystywanych w tym celu – konsekwencją zabiegu jest poprawa krążenia krwi i chłonki, co dobrze dotlenia i odżywia tkankę oraz służy sprawnemu usuwaniu toksyn. W rezultacie mogą bez przeszkód toczyć się procesy bioregeneracji skóry, w wyniku czego tkanka nabiera elastyczności i jędrności oraz odzyskuje gładkość i gęstość.

Jeśli ktoś natomiast myśli o profilaktyce cellulitu, powinien zainteresować się zabiegiem Alidya. Służy on leczeniu tej przypadłości, ale też zapobiega jej powstawaniu, co na pewno okaże się istotne dla osób, które wolą dbać o urodę swoich nóg na bieżąco, aby cieszyć się ich dobrym wyglądem w przyszłości.

 

Usuwanie żylaków– skleroterapia

Żylaki, pajączki, rozszerzone naczynka krwionośne to defekty estetyczne, ale również informacje o problemach z krążeniem w nogach. Niedoskonałości tych można się pozbyć w czasie zabiegu skleroterapii. Leczenie żylaków tą metodą jest małoinwazyjne, lecz bardzo skuteczne. Opiera się na wprowadzeniu do zmienionego naczynia krwionośnego odpowiednio dobranych leków. Preparaty te doprowadzają do zamknięcia naczynia, które z czasem w wyniku fizjologicznych procesów ulegnie w wchłonięciu. Zabieg przynosi dobre efekty zarówno lecznicze, jak i kosmetyczne – skóra nóg staje się gładka, bez niedoskonałości naczyniowych.

 

Jak widać, sposobów na to, aby stać się posiadaczem wypielęgnowanych nóg, jest sporo. Zadzwoń i umów się na wizytę, a dobierzemy w Lenartowicz Clinic zabiegi optymalnie dopasowane do potrzeb Twoich nóg.


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.