Zadzwoń do nas

ZABIEGI NA CIAŁO ↓

Laserowe usuwanie owłosienia

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. 
Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. 
Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. 
Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. 
Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy -większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu.
 

Wskazania

  • usunięcie włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych – hirsutyzm, hipertrychoza
  • objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji
  • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach
  • u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych

 

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • padaczka
  • rozrusznik serca

Przebieg zabiegu

Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale, aplikuje się na skórę serię świetlnych strzałów. Jeden strzał wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9×9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

Efekt

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) – są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. 
Pozostałe włosy są w fazie uśpienia (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen, w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. 
Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4-6 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem  zostaje usunięte około 20%-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 80% – 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i prawie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają pacjentom. Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp.  lub w przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszych wyników, a następnie powtarzania ich raz do roku. 3 tygodnie przed zabiegiem nie golimy włosów depilatorem mechanicznym ani nie stosujemy depilacji woskiem, aby nie usunąć cebulek włosa. 
Dzień przed zabiegiem  należy zgolić włosy maszynką jednorazową.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.