Zadzwoń do nas

Blog

Rozstępy - jak je niwelować?
30.03.2022

Pozbądź się roztępów dzięki tym zabiegom!


Tak, rozstępy szpecą. I prawdą jest, że im szybciej podejmie się działania wycelowane w odzyskanie powabnej gładkości skóry, tym sprawniej można pozbyć się nieestetycznych wrzecionowatych, odbarwionych smug. Zawsze niezbędnym elementem procesu służącego likwidacji rozstępów jest pobudzenie aktywności regeneracyjnej skóry. Rezultat ten można w Lenartowicz Clinic uzyskać na wiele sposobów.

 

Na początek krótkie wyjaśnienie: otóż pobudzenie sił regeneracyjnych skóry jest konieczne, gdyż służy biorestrukturyzacji i bioodnowie tej tkanki. Widocznym efektem tych procesów jest natomiast odzyskanie gładkości i wyrównanego kolorytu skóry tam, gdzie przed terapią znajdowały się smugi rozstępów – czerwonawe lub perłowo białe.

Warto wiedzieć, że kolor rozstępów oraz ich wypukłość bądź wklęśnięcie mówią wiele o tym, jak dawno doszło do powstania tych zmian. Jeśli rozstępy są czerwonawe i wypukłe, znajdują się w pierwszym etapie tworzenia, czyli w fazie zapalnej. Jeżeli natomiast są perłowo białe i płaskie lub lekko wklęsłe, weszły już w kolejną fazę – zanikową. Niestety, nie oznacza to zaniku rozstępów. Faza zanikowa związana jest bowiem ze zniszczeniem prawidłowej struktury skóry w obszarze rozstępu – staje się ona cienka i pozbawiona przydatków, takich jak mieszki włosowe oraz gruczoły łojowe i potowe.

 

Jak zlikwidować rozstępy?

Sposobów na pozbycie się rozstępów mamy w Lenartowicz Clinic wiele. Można bowiem zadziałać na nieestetyczne zmiany skórne zabiegami takimi, jak peelingi – kawitacyjny czy medyczny, lub naświetlać je różnymi rodzajami fal i o różnej częstotliwości. Ale można także wykorzystać moc takich zabiegów pobudzających skórę do głębokiej biorestrukturyzacji, po których odnowiona tkanka będzie wyglądać jak spod igły – dosłownie.

Jednym z naszych bestsellerów w tej kategorii zabiegów jest Dermapen – to nowoczesna mezoterapia mikroigłowa, dzięki której znakomicie pobudzane są procesy regeneracji, a przez to poprawiają się napięcie i jędrność skóry, odzyskuje ona wyrównany i zdrowy koloryt. Nasi pacjenci uznają Dermapen za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów do likwidacji rozstępów. Trudno się dziwić tak dobrej ocenie, ponieważ dzięki opatentowanej technologii podczas zabiegu można wykonywać kilkadziesiąt tysięcy całkowicie kontrolowanych mikronakłuć skóry na minutę krótkimi i cienkimi jak włos igłami. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i przede wszystkim – skuteczny. Intensywne procesy regeneracyjne rozpoczynają się w skórze bezpośrednio po zakończeniu procedury. Co ważne – i do czego zachęcamy – można wzmocnić biorestrukturyzację skóry, poddając się serii zabiegów Dermapen.

Rozstępy można też zlikwidować, wykorzystując potencjał niewielkich nakłuć skóry skojarzony z jednoczesnym wprowadzeniem w tkankę dwutlenku węgla podczas zabiegu karboksyterapii. Kiedy CO2 znajdzie się pod skórą, w wyniku zadziałania fizycznych praw doprowadzi do zwiększonego przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych w obszarze, który został poddany zabiegowi. W rezultacie zgromadzą się tam naturalne czynniki wzrostu, dzięki którym – najpierw na poziomie komórkowym, a następnie tkankowym – dojdzie do odnowy skóry. Podczas karboksyterapii pobudzona zostaje również cyrkulacja limfy, czego skutkiem jest lepsze odprowadzanie toksyn z obszaru poddanego leczeniu, a w konsekwencji – odciążenie metaboliczne komórek i ich większa sprawność regeneracyjna. Karboksyterapia wspomaga likwidację rozstępów jeszcze w jeden sposób, a mianowicie poprzez wywołanie lokalnego, kontrolowanego stanu zapalnego. Służy to odzyskaniu prawidłowej struktury skóry w obszarze jej ścieńczenia, ponieważ wskutek stymulacji fibroblastów dochodzi do tworzenia nowych zasobów kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

W likwidacji rozstępów sprawdza się też zabieg Nucleofill – kolejny bestseller wśród zabiegów oferowanych w Lenartowicz Clinic. Nucleofill jest biostymulatorem, który podawany jest do tkanki przy pomocy długiej, cienkiej igły, a zawarte w tym koktajlu składniki uruchamiają aż trzy mechanizmy ważne dla odzyskania prawidłowej konstrukcji skóry. Pierwszy to działanie na receptory znajdujące się na fibroblastach w skórze. Dzięki temu komórki te stają się bardzo aktywne i wytwarzają nowe zasoby kolagenu typu I i elastyny. W rezultacie skóra staje się gęstsza i ulega uniesieniu, co jest szczególnie ważne przy likwidacji starszych rozstępów. Drugi mechanizm polega na zmiataniu wolnych rodników i działaniu antyoksydacyjnym, dzięki czemu wszystkie struktury skórne – już od poziomu organelli w komórkach – mogą działać i współdziałać w odtwarzaniu prawidłowej konstrukcji tkanki w obszarze dotkniętym rozstępami. Trzeci mechanizm wykorzystuje natomiast zdolność wiązania wody przez zawarte w biostymulatorze polinukleotydy, co długotrwale izoosmotycznie nawadnia macierz pozakomórkową. To ważne działanie, gdyż właśnie w przestrzeni międzykomórkowej znajdują się kolagen i elastyna, tworząc rusztowanie białkowe skóry. Cząsteczki wody są konieczne do tego, aby białkowa konstrukcja przyjmowała właściwą konformację, czyli odpowiedni układ przestrzenny, gdyż powoduje to, że skóra unosi się, a jej powierzchnia staje się gładka.

Rozstępy można też zlikwidować zabiegiem całkowicie spersonalizowanym – Arthrex ACP. To terapia wykorzystująca komórki macierzyste i czynniki wzrostu pozyskane z krwi własnej pacjenta i podane do skóry w formie osocza bogatopłytkowego (PRP). Może być ona wykorzystana jako zabieg samodzielny bądź jako leczenie wspomagające. Zdecydowanie przyspiesza proces odnowy skóry, ponieważ silnie stymuluje wymianę starych komórek na nowe.

 

Już dziś umów się na likwidację rozstępów – zmiany te można (i warto) usunąć, a my mamy na to sprawdzone sposoby!


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.